Объектіге бағытталған бағдарламалау тілін қолдану арқылы қолданбалы есептерді Алгоритмдеу әдістемесі С++

[Дата публикации: 15.11.2022, 16:36:35, жариялауды: Sergey Plotnikov]

2022 жылғы 15 қарашада Қарағанды индустриалды университетінің платформасында «Материалтану және жаңа материалдар технологиясы» – 20к, «Металдарды қысыммен өңдеу»-20К, «Түсті металдар металлургиясы»-20к студенттік топтары үшін «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының оқытушысы Н.Е. Попова «Энергетика, көлік және басқару жүйелері факультетінің әдістемелік апталығы аясында қолданбалы технологияларды алгоритмдеу әдістемесі тақырыбында мастер-класс «Өткізді объектіге бағытталған бағдарламалау тілін қолдану арқылы тапсырмалар С++».

Іс-шараның мақсаты: С++-мен бағдарламалау тілін пайдалана отырып, математикалық және қолданбалы есептерді шешуде жұмыс істеу дағдыларын игеру, сондай-ақ тегін онлайн платформалар мен мобильді қосымшаларды пайдалана отырып, алынған нәтижені тексеру мүмкіндігі.

Іс-шара заманауи компьютерлік және техникалық құралдарды пайдалана отырып өткізілді.

C++ объект объектіге бағытталған бағдарламалау тілі ең танымал бағдарламалау тілдерінің бірі бола отырып, бағдарламалық жасақтаманы әзірлеу үшін кеңінен қолданылады. Оның көмегімен операциялық жүйелер, әртүрлі қолданбалы бағдарламалар, құрылғы драйверлері, ойындар және т.б. жасалады. Мастер-класс аясында С++ – мен бағдарламалау тілін қолдана отырып оқыту натурал сандармен есептерді дербес шешті (бірегей және жұп сандарды есептеді); Гаусс әдісімен матрицаның детерминантын тауып, санау жүйесімен жұмыс істеді (санды ондықтан екілік санау жүйесіне аудару). Студенттер өз жауаптарын тегін қызметтер платформаларында тексере алды: math.semestr.ru; matrix.reshish.ru; calculatori.ru және Photomath мобильді қосымшасы.

Қорытынды кезең рефлексия болды, онда іс-шараға қатысушылар «Алгоритмдеу негіздері» пәнінің «Математика» және «Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар» сияқты пәндермен пәнаралық байланысы туралы өз пікірлерін білдіре алды, оларға «өздеріне қарау» көмектесетін интроспекция мен өзін-өзі бағалауды жүргізді.

Іс-шара соңында Алгоритмдеу негіздерін зерделеу танымдық үдерісті жандандыруға, өзінің шығармашылық әлеуетін білдіруге және зерттелетін білім саласында өз идеяларын іске асыруға мүмкіндік беретіні атап өтілді.

15.11.2022, 16:36:35, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар