Түрік профессорының “Айналым экономикасы” тақырыбында дәріс

[Дата публикации: 09.11.2022, 19:11:51, жариялауды: Sergey Plotnikov]

Қарағанды индустриалдық университетінің профессор-оқытушылар құрамына арналған 72 сағаттық семинар аясында Стамбул техникалық университетінің (Түркия) профессоры Onuralp Yücel «Айналым экономикасы» тақырыбында дәріс оқыды. Шақырылған тыңдаушылар арасында «АрселорМиттал Теміртау» АҚ, «Өркен» ЖШС, «Tau-Ken Temir» ЖШС, ERG Capital Projects сияқты өнеркәсіп кәсіпорындарының өкілдері болды. Сондай-ақ семинарларға Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетінің өкілдері қатысты.

Жақында өнеркәсіптік өндірістің зиянды техногендік қалдықтарының шығарындыларын азайту мәселелеріне көп көңіл бөлінді, оның ішінде металлургия үшін бұл мәселе өте өзекті болып табылады. Түрік профессоры Түркияда қолданылатын қалдықсыз металлургиялық өндіріс технологияларын әзірлеу тәжірибесімен бөлісті. Бұл технологиялар айналым сипатындағы экономиканы құруға бағытталған білімнің әртүрлі салаларынан жүйені құруды білдіреді, бұл металлургия өнеркәсібінің қалдықтарын пайдалану мен қайта өңдеуді білдіреді.

09.11.2022, 19:11:51, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар