Қазақ әдебиетінің корифейі-Шерхан Мұртаза

[Дата публикации: 23.11.2022, 12:16:19, жариялауды: Sergey Plotnikov]

Ағымдағы жылдың 23 қарашасында Қарағанды индустриалды Университетінде қоғам және саяси қайраткер, “Қазақ әдебиеті” және “Социалистік Қазақстан” газеттерінің бас редакторы (кейін “Егемен Қазақстан” газеті болып өзгертілді) Шерхан Мұртазаның 90 жылдық мерейтойына арналған әдеби кеш өтті.

Шерхан Мұртаза-Жамбыл облысы Жуалы ауданының тумасы, Кеңес және қазақ жазушысы, қоғам және саяси қайраткер. Қазақстанның Халық жазушысы, Қазақ КСР еңбек сіңірген мәдениет қайраткері. Қазақ КСР Мемлекеттік сыйлығының лауреаты.

Қазақ жазушысының журналистік таланты туралы айта отырып, бір нәрсені айтуға болады – бұл сөзді шебер меңгеру оған кейіннен көптеген жылдар бойы БАҚ пен әдебиет саласында басшылық лауазымдарды атқаруға, тіпті мемлекеттік телерадио хабарларын тарату комитетін басқаруға мүмкіндік берді.

Әдеби кеш аясында Фармацевтикалық өндіріс технологиясы-2-20к тобының студенттері Қазақстанның Халық жазушысы Шерхан Мұртазаның өмірбаяны мен шығармашылығын зерттеді, оның өмірі туралы 15 жарқын факт айтылды және анасына арналған “Ай мен Айша” романын зерттеуге ерекше назар аударылды.

Барлық студенттер үлкен қызығушылықпен сөз сөйледі, Қазақстан әдебиетінің қазынасын зерделеудің шұғыл қажеттілігін дәлелдеді, Шерхан Мұртазаның өмірбаяны мен шығармашылығына үлкен танымдық қызығушылық танытты. Сондай-ақ, қазіргі замандағы барлық өзекті мәселелер мен қазіргі әдебиеттің жай-күйі талқыланды.

Шерхан Мұртаза-Қазақ әдебиеті әлеміндегі құбылыс және журналистикадағы маңызды тұлға. Ол әлі күнге дейін бас редакторлардың бас редакторы деп аталады. Оның білімге деген құштарлығы мен бай өмірлік тәжірибесі рефлексияға тамақ беретін, оқырмандар арасында үлкен қызығушылық тудыратын және бүгінгі күнге дейін өзекті болып қала беретін жарқын шығармаларға айналды.

Іс-шараны ҚарИУ Тәрбие жұмысы және жастар саясаты департаменті ұйымдастырды.

23.11.2022, 12:16:19, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар