КарИУ-да «Жасанды интеллект технологиясы» кафедрасының студенттерімен «Астана» халықаралық қаржы орталығының онлайн-кездесуі өтті

[Дата публикации: 14.12.2021, 16:16:49, жариялауды: Umit Khuangan]

2021 жылдың 14 желтоқсанында «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының базасында онлайн-форматта ZOOM алаңында «Бағдарламалық инженерия», «Автоматтандыру жүйелері инженериясы» және «Жасанды интеллект технологиялары» білім беру бағдарламаларының және «Автоматтандыру және басқару», «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету» мамандықтарының студенттеріне арналған қонақ дәрісі өтті.

Спикер ретінде «Астана» халықаралық қаржы орталығы (АХҚО) қаржылық қызметтерді реттеу комитеті қаржылық технологиялар департаментінің инновациялық саясат бөлімінің аға сарапшысы Рамазан Әбдірасылов сөз сөйледі. Спикер студенттерді краудфандинг, майнинг, блокчейн ұғымдарымен, криптовалюталар нарығын дамыту бағыттарымен таныстырды, АХҚО базасында тағылымдамадан өту мүмкіндіктері туралы айтты.

Дәріс барысында тыңдаушылар Қазақстанда майнинг болашағы, криптовалюталар нарығының ерекшеліктері туралы көптеген сұрақтар қойды.

«Астана» халықаралық қаржы орталығы (АХҚО) Орталық Азия, Кавказ, ЕАЭО, Батыс Қытай, Моңғолия, Таяу Шығыс және еуропа елдерінің экономикаларын байланыстыра отырып, өңірлік бизнес және қаржы орталығы ретінде негізгі рөл атқарады.

Цифрлық технологияларды, ең алдымен қаржылық технологияларды дамытудағы жаһандық серпіліс аясында Инновациялық технологиялар АХҚО қызметінің басым бағыттарының біріне айналды. АХҚО Финтех-бұл Орталық Азиядағы экономикалық дамуға жәрдемдесу үшін құрылған инновациялар мен жаңа идеялар арасындағы интеграция нүктесі. АХҚО миссиясы қаржылық технологиялардың дамуын ынталандыру үшін қаржылық технологиялар экожүйесінің негізгі қатысушыларын, халықаралық серіктестерді, сарапшыларды, кәсіпкерлерді, стартаптар мен технологиялық жобаларды біріктіру болып табылады.

Просмотров: 1  310
14.12.2021, 16:16:49, Umit Khuangan Тараулар: Жаңалықтар