[Дата публикации: 30.11.2021, 15:26:50, жариялауды: Umit Khuangan]

Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына орай ҚарИУ-да бірінші курс студенттерінің қатысуымен «Сыбайлас жемқорлыққа және сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы іс-қимыл» тақырыбында пікірталас ойыны өтті. Дебат ойынының көрсетілімінде Тілеубек Арайлым, Бақыт Нұрай, Ілияс Ыбырай және Нұрланұлы Бағдәулет сөз сөйледі.

Пікірталас-жастарды көшбасшылыққа тартудың бір жолы. Қазіргі уақытта болашақ жастардың өз ойларын ашық білдіріп, еркін сөйлеуі маңызды. Пікірсайыс біздің жастарды икемді, саяси сауатты болуға ынталандырады.

Мұндай іс-шаралардың негізгі мақсаты мен міндеті жастар арасында, атап айтқанда ЖОО студенттері арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы көзқарасты, сананы қалыптастыру, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы иммунитетті қалыптастыру болып табылады.

Жалпы, пікірталас түріндегі ойын өте пайдалы және қызықты. Бұл өте жақсы нәтиже береді. Барлық студенттер ең алдымен жақсы, жаман деген заңдарды үйренеді. Олар құқық бұзушылық, әсіресе сыбайлас жемқорлық – бұл өз болашағында ғана емес, өз балаларында да үлкен кедергі екенін түсінуі керек. Егер олар заңды бірнеше рет бұзса, онда олар беделге нұқсан келтіреді. Біздің қоғам сыбайлас жемқорлық көріністері, тарихы бар адамдарды қабылдамайды, болашақта жұмысқа мүлде жол бермейді. Ең бастысы, егер қазақстандық жастардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы иммунитеті болса, біздің еліміз өркендейтін болады.

30.11.2021, 15:26:50, Umit Khuangan Тараулар: Жаңалықтар