ҚарИУ жанындағы ТЭК «Цифрлық IQ: цифрлық әлемдегі жетістікке жету жолы» ақпараттық сауаттылық апталығы өткізілді

[Дата публикации: 20.04.2021, 17:17:04, жариялауды: Әкімшілік]

ҚарИУ жанындағы Техника-экономикалық колледжде 2021 жылы 19 сәуірде «Digital IQ: цифрлық әлемдегі жетістікке жету жолы» атты ақпараттық сауаттылық апталығы ашылды, ЕТжБҚ-19 тобында ТЭК оқытушысы Л.М. Бельгибаева «ІТ басымдықтары» атты сыныптан тыс іс-шара өткізді, онда ойын элементтерін пайдалану, Интернеттегі қауіпсіз мінез-құлық ережелері туралы әңгіме, сондай-ақ бейнебаяндарлер мен фильмдерді қарау өткізілді. Осы аптада ЕТжБҚ-18 тобында оқытушы Ф.Қ. Сәкенова «Желідегі киберқауіптер» атты пікірталас ұйымдастырды және өткізді.

Бұл іс-шаралардың мақсаты – киберқауіптер туралы білімді кеңейту, Интернетті пайдаланудың негізгі қауіптері және оның алдын алу жолдары туралы білімді кеңейту, тәуекелдерді тану және бағалау дағдыларын дамыту, Интернет-ортада жауапкершілікті және қауіпсіз мінез-құлық дағдыларын қалыптастыру, іздеу туындаған проблема бойынша өзіндік ой тұжырымдау қабілетін дамыта отырып, қойылған сұраққа жауап, жеке тұлғаның ақпараттық мәдениетін тәрбиелеу. Осы күні болашақ бағдарламашылармен оқытушы Алтынай Хамитқызы Баймағанбетованың ұйымдастыруымен «РобоКросс-2021» сайысы өткізілді. Мұндай жарыстарды дайындау және өткізу студенттерге сабақта алған білімдерін жалпылауға, ойлау қабілеттерін, зейіні мен ойлау қабілетін дамытуға мүмкіндік береді, сонымен қатар бағдарламалық код жазу білімдері мен дағдыларын, олардың орындалуының дұрыстығын тексерілді, технологиямен жұмыс істей білудің маңыздылығы мен қажеттілігі айқындалды. Студенттер «Роботтың қара сызық бойымен қозғалысын» көрсетті, «Робот бағдаршамы» бағдарламасын жасады. Студенттер өте жақсы жұмыс атқарды.

20.04.2021, 17:17:04, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар