«Энергетика, көлік және басқару жүйелері» факультетінің әдістемелік аптасы

[Дата публикации: 20.04.2021, 15:09:41, жариялауды: Әкімшілік]

2021 жылы 20 сәуірде «Энергетика, көлік және басқару жүйелері» факультетінің «Энергетика» кафедрасында әдістемелік апталығы аясында «Қазақстандағы атом энергиясы: оң және теріс жақтары» тақырыбында семинар-пікірталас өткізілді.

Іс-шараның мақсаты – студенттердің атом энергетикасы саласындағы сауаттылығын арттыру. Семинарды «Жылуэнергетика» секциясының оқытушылары т.ғк., профессор Г.Г. Жабалова, аға оқытушылар О.Н Онищенко, О.Н. Леликова дайындады және өткізді. Семинарға «Өнеркәсіптік кәсіпорындар мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің жылу энергетикасы» білім беру бағдарламасының оқытушылары, университет қызметкерлері және 1 және 2 курс студенттері қатысты.

Семинар барысында Қазақстанда атом электр станцияларын салу перспективалары талқыланды, өйткені атом энергетикасы мәселесі тәжірибесіз адамның түсініксіз реакциясын тудырады. Аудитория бейбіт атомды жасаушылар үшін және қарсы болғандар болып екіге бөлінді.

Қызу пікірталастар барысында олар уран шикізатының едәуір қорына ие деген қорытындыға келді (Қазақстандағы уранның жалпы қоры мен қоры 1,17 миллиард тоннаға бағаланған), оны барлау, өндіру және қайта өңдеу үшін дамыған өнеркәсіптік инфрақұрылым, отын элементтерін, инженерлік-техникалық және ғылыми әлеуетті өндіруді ұйымдастыру мүмкіндігі, Қазақстан Республикасында болашақта атом энергетикасын дамыту үшін барлық объективті жағдайлар бар. Алайда, қоғам бұған өзінің даму эволюциясы және шешімдер қабылдау кезінде сананы жетілдіру және ғылымды қажет ететін, осындай қауіпті технологияларды пайдалану үшін жауапкершілікті өз мойнына алу арқылы жүзеге асыруы керек.

20.04.2021, 15:09:41, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар