«Абадан» пікірталас клубының көрсетімдік ойыны

[Дата публикации: 15.03.2021, 16:55:42, жариялауды: Әкімшілік]

Студенттік жастардың пікірталас қозғалысы мен интеллектуалды әлеуетін дамыту мақсатында 2021 жылы 15 наурызда Қарағанды индустриялық университетінде бірінші және екінші курс студенттеріне арналған ҚарИУ ең мықты пікірталас ұйымдастырған көрсетімділік турнирі өткізілді.

Көрсетімділік  ойынының тақырыбы карантин жағдайындағы студент жастардың өмірі туралы шешім, сондай-ақ тәжірибе алмасу, шешендік таныту және күшті қарсыластардың қызықты ойыны болды.

Пікірталас  барысында «Абадан» дебат клубының жетекшісі Әлихан Бедеров клубтың құрылымы туралы, пікірталас ойындарындағы бағыттар туралы, пікірталастардың қандай түрлері бар екендігі туралы айтып берді және пікірталастың дайындық кезеңімен толық таныстырды. Көрсетілім ойыны кезінде командалар шешендік өнердің керемет шеберліктерін көрсетті, сол арқылы біздің студенттердің қызығушылығын тудырды.

Ойын барлық қатысушыларға оң әсер етті, пікірталас қозғалысына қатысқысы келетін және пікірталасты ойнауды үйренгісі келетін көптеген студенттер пайда болды.

Студенттер алған білімдері мен дағдыларын биылдан бастап жүзеге асыра алады. Бұл ойын олар үшін болашақ пікірсайыс турнирлеріне өзіндік дайындық кезеңі болды.

Пікірсайыс өте қызықты және тәрбиелік ойын. Пікірталас құрылымдық талқылау жүйесі ретінде бастауын ежелгі Грециядан алады, ол демократияның маңызды элементі болған.

Пікірсайыс технологиясының жағымды аспектілеріне мыналар жатады: пікірсайысқа дайындалу кезінде мәселені терең және жан-жақты қарастыруға деген көзқарас қалыптастыру, әртүрлі идеялар мен фактілерді талдау және салыстыру, негізделген қорытындылар жасау, қалыптастыру қабілеттерін дамыту дәлелдер тізбегі, проблеманың мәніне шоғырлану қабілетін, талқылау мәдениетінің дағдыларын игеру қабілетін дамыту: қарсыластардың дәлелдерін тыңдау, вербальды емес қарым-қатынас тілін (мимика) дұрыс қолдана білу, ым-ишара, интонация), ауызша және жазбаша түрде өз ойларын нақты ұйымдастырып, білдіру қабілетін дамыту, әртүрлі көзқарастарға, оның ішінде өз көзқарастарынан басқа төзімділікке тәрбиелеу.

Сондай-ақ, біздің университеттің пікірсайысшылары Қарағанды облысында ең мықты болып саналатын пікірталасшылар екендіктерін атап өтеміз. Олар жарыссөздерден нақты спикерлер шоуын жасай алады, жыл сайын өздерінің шешендік шеберліктерін облыстық және республикалық деңгейде дәлелдейді!

ҚарИУ баспасөз қызметі

15.03.2021, 16:55:42, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар