ҚарИУ басшылығы студенттермен қысқы емтихан сессиясын өткізу мәселелері бойынша онлайн-кездесу өткізді

[Дата публикации: 03.12.2020, 13:46:01, жариялауды: Әкімшілік]

Қарағанды индустриялық университетінің басшылығы ағымдағы жылдың 2-3 қарашасында студенттермен қысқы емтихан сессиясын өткізу мәселелері бойынша онлайн-кездесу өткізді.

Кездесу аясында университет ректоры Бахыт Ахатұлы Жәутіков онлайн режимінде бағалаудың дұрыстығын қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін прокторлау түріндегі емтихандарды тапсыру форматы туралы егжей-тегжейлі айтты.

Прокторинг – бұл жоғары технологиялық процедура, бұл тек экрандық және жұмыс үстеліндегі бейне жазбалар емес. Оқытушы тіпті оған мән бере алмайтын, оқушылардың мінез-құлқындағы өзгерістерге назар аударатын ақылды алгоритмге негізделген. Сондықтан, онлайн-емтиханды прокторингті қолдану университеттік аудиториядағы кәдімгі емтиханға қарағанда тиімді.

Прокторинг жүйесін Қазақстанның жетекші университеттерінің көпшілігі қолданады. Бұл қазіргі кездегі ең сенімді жүйелердің бірі.

Кездесуге 100 астам университет студенттері қатысты. Қашықтан оқытуға мәжбүрлі түрде көшу кезінде біздің студенттерде емтихан сессиясын ұйымдастыру және өткізу туралы бірқатар өзекті сұрақтар туындады. Техникалық сұрақтар көп қойылды, алыс жерде тұратын студенттердің Интернетке кіру мүмкіндігі және оның жылдамдығы туралы сұрақтар қойылды. Университет басшылығы барлық студенттерді барлық техникалық мәселелерді мұқият зерттеліп, қажет болған жағдайда барлық студенттерге қосымша емтихан тапсыруға немесе оны қайта тапсыруға мүмкіндік беріледі деп сендірді. Біздің студенттерге  қашықтықтан білім беру  бүгінгі күні біздің қоғам дамуының барлық заманауи тенденцияларына сәйкес келеді.

ҚарИУ карантин кезеңінде өз студенттерін барлық жағынан қолдайды, ең бастысы, біздің университет оқу формасына қарамастан барлық студенттердің сессиядан сәтті және уақытылы өтуін қамтамасыз етуге бағытталған жұмыстарды жүзеге асырады..

ҚарИУ  баспасөз қызметі

03.12.2020, 13:46:01, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар