«SISCO STARS KARAGANDA – 2020» АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР БОЙЫНША ОЛИМПИАДАНЫҢ НӘТИЖЕЛЕРІ

[Дата публикации: 04.12.2020, 12:33:42, жариялауды: Әкімшілік]

Бүгін, 3 желтоқсан 2020 жылы студенттер, колледж оқытушылары мен Қарағанды облысы мектептерінің информатика мұғалімдері арасында ақпараттық технологиялар бойынша «СISCO STARS KARAGANDA – 2020» олимпиадасы аяқталды. Олимпиада жыл сайын Қарағанды индустриялық университетінің базасында Қазақ инфокоммуникация академиясымен, Қарағанды облысының білім басқармасымен және Л.Н. Гумилев атын. ЕҰУ Ақпараттық технологиялар факультетімен бірге өткізіледі.

Олимпиаданың мақсаты – дарынды оқушыларды қолдау үшін жағдайлар жасау, желілік технологиялар саласындағы ғылыми және практикалық білімдерді жастар арасында тарату және кеңінен тарату және зерттеу мен практикаға деген қызығушылықты қалыптастыру. Сонымен қатар, олимпиадаға қатысу арқылы студенттер желіні құру және конфигурациялау мәселелерін шешуге шығармашылық көзқарасты дамытады.

«СISCO STARS KARAGANDA – 2020» олимпиадасы екі кезеңде өтті. Олимпиадаға 298 студент, мектеп оқушылары мен мұғалімдер тіркелді. Олимпиаданың бірінші кезеңі желілік технологияларды білу деңгейін анықтайтын онлайн тестілеу түрінде Cisco Networking Academy netacad.com платформасында қашықтықтан өткізілді.

«СISCO STARS – 2020» олимпиадасының бірінші айналымына 104 қатысушы қатысты, оның ішінде жоғары оқу орындары мен колледждердің оқытушылары мен студенттері (Қарағанды индустриялық университеті, Қарағанды техникалық университеті, «Қарағанды коммерциялық колледжі» ММ, Қарағанды экономикалық университетінің Экономика, бизнес және құқық колледжі) Қазтұтынуодағы, Жезқазған гуманитарлық колледжі,  «Қазақмыс корпорациясының технологиялық колледжі» ЖМ, Инновациялық технологиялар колледжі, Ж.К.Бөкетов атындағы Қарағанды банк колледжі, Қарағанды индустриялы-технологиялық колледжі, Қарағанды инженерлік колледжі, Қарағанды кәсіптік-техникалық колледжі, Қарағанды жоғары политехникалық колледжі), сонымен қатар Қарағанды облысындағы информатика пәні бойынша мектеп мұғалімдері қатысты.

Бірінші кезеңнің қорытындысы бойынша 20 қатысушы екінші кезеңге өтті.

2 кезеңге қатысатын студенттер тізімі:

1 Алиев Сергей Сергеевич

2 Тимофеев Артем Юрьевич

3 Забродин Евгений

4 Пономарев Артем Сергеевич

5 Ишбулатов Артур Аликович

6 Гринишин Дмитрий Николаевич.

7 Маханбетова Альбина Алимхановна

8 Горячев Александр Юрьевич

9 Думанқызы Дильнар

10 Криворучка Григорий Андреевич

2 кезеңге  қатысатын ЖОО, колледж оқытушылары мен мектеп мұғалімдерінің тізімі:

1. Тауасарова Жанар Қызырхановна
  2. Татыханова Аида Саматқызы
  3. Абильдина Мархабат Қуатқызы
  4. Смирнов Леонид Сергеевич
  5. Жарқымбек Алмас Айдосұлы
  6. Абеуов Қуаныш Бурамбайұлы
  7. Бектасова Гүлмира Сәрсенбекқызы
  8. Букенаев Алмат Адлетұлы
  9. Кузьмина Ксения Геннадьевна
  10. Боранбаева Гүлназ Ахатқызы

Екінші кезеңде қатысушылар Cisco Packet Tracer платформасында онлайн-зертханалық жұмыстарды орындады.

Студенттер арасындағы олимпиаданың жеңімпаздары:

– Алиев Сергей (Қарағанды техникалық университеті) – І орын;

– Ишбулатов Артур (Қарағанды техникалық университеті) – II орын,

Ұпай теңдігінің арқасында үшінші орынды 3 қатысушы бөлісті:

Гринишин Дмитрий (Қарағанды индустриялы-технологиялық колледжі) – III орын;

Забродин Евгений («Қарағанды коммерциялық колледжі» ММ) – III орын;

Пономарев Артем Сергеевич («Қарағанды​инженерлік колледжі» КММ) – III орын.

Мұғалімдер арасындағы олимпиаданың жеңімпаздары:

Абеуов Куаныш Бурамбаевич («Әлихан Мусин атындағы Балқаш гуманитарлы-техникалық колледжі» КММБ) – 1 орын;

Жарқымбек Алмас Айдосұлы («Қарағанды индустриялы-технологиялық колледжі» КММ) – II орын;

Тауасарова Жанар Қызырхановна («Жезқазған қаласының №24 орта мектебі» КММ) – ІІІ орын.

04.12.2020, 12:33:42, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар