НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!

[Дата публикации: 27.11.2020, 14:15:16, жариялауды: Әкімшілік]

«Қаржы орталығы» АҚ «Телеграмма» платформасында білім беру несиелерін алудың шарттары мен мүмкіндіктеріне байланысты мәселелерді талқылауға, банктен несие алуға жүгінген кезде туындайтын мәселелерді шешуге, жұмыс кестесіне, филиалдардың/филиалдардың орналасқан жерлеріне және жауапты тұлғалардың байланыс деректерін құруға арналған арна құрды. Әр  аймақта несие алуға өтініш бергендерге және осы тақырып бойынша басқа сұрақтарға жауап беретін менеджерлер жұмыс істейді.

Әрбір қарызгер-студент, оның ішінде оқу ақысын төлеуде қаржылық қиындықтарға тап болған студенттер, қажетті ақпаратты «Education Credit Kazakhstan» құрылған телеграмма арнасы (тобы) арқылы t.me/fincenterkz  шақыру сілтемесі және оған қосылу мүмкіндігі арқылы ала алады. «Қаржы орталығы» АҚ өкілдерінен басқа, жеделхат арнасына (топқа) Nurbank қызметкерлері қатысады. Сондай-ақ, студенттер тобының кураторларына тығыз ынтымақтастық үшін арнаға қосылу ұсынылады.

Топқа қосылуға байланысты техникалық проблемалар немесе басқа сұрақтар туындаған жағдайда 88000802828 ақысыз телефон нөмірлеріне хабарласуыңызға болады (бұдан әрі – 114, 112 немесе 104 нөмірлерін теру).

Білім беру несиесі туралы қысқаша ақпарат.

«Қаржы орталығы» АҚ кепілдендірілген білім беру несиесі

Қазақстандағы колледждер мен университеттерде білім берудің қол жетімділігін кеңейту мақсатында үміткерлер мен студенттер негізгі қарызды төлеуді кейінге қалдырып, кепілдемесіз 10 жылға дейінгі мерзімге несие ала алады. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жанындағы Қаржы орталығының кепілдігі несиелер бойынша кепіл болып табылады.

Артықшылықтары:

• жеңілдікті кезең (кейінге қалдыру): негізгі соманы өтеу оқу мерзімі аяқталғаннан кейін және оқу аяқталғаннан кейін 6 айдан кейін жүзеге асырылады;
  • ұзақ мерзімді несиелеу: айыппұлдарды өндірусіз мерзімінен бұрын өтеу мүмкіндігімен 10 жылға дейін;
  • бүкіл Қазақстан бойынша несиенің болуы (сіздің аймақтағы «Нұрбанк» филиалы)
  • несие көлемінде шектеулер жоқ (бірақ оқу құнынан аспауы керек);
  • оқу орнын таңдауда шектеулердің болмауы;

Статистика:

1999 жылдан бастап 65 мыңнан астам білім беру несиелері берілді (кепілдендірілген 7 мыңнан астам несиелер)

Шамамен есептеулер:

• жылына оқу құны – 400 мың теңге (1 семестр үшін 200 мың теңге);
  • несие мерзімі – 10 жыл;
  • жеңілдік кезеңі – оқу мерзімі және 6 ай. аяқталғаннан кейін

оқу кезеңінде 1 семестр 3 333 теңге (келесі семестр үшін төлем үшін несие алғаннан кейінгі әрбір 200 000 теңге, ай сайынғы 3333 теңге тағы 3333 теңге қосылады.)

Толығырақ а0парат алу үшін аймағыңыздағы Nurbank-ке хабарласыңыз.

Тіркеу қадамдары:

1-ҚАДАМ – үміткер / студент кеңес алу үшін «Нұрбанкке» немесе «Қаржы орталығына» жүгінеді, қажетті құжаттарды жинайды және өз аймағында немесе оқу орнында «Нұрбанкке» ұсынады;

2 ҚАДАМ – Нұрбанк пен Қаржы орталығы оң шешім қабылдағаннан кейін банкпен несиелік келісім-шарт жасалады, ал несие сомасы білім беру мекемесінің шотына аударылады;

Студенттік несие алу үшін негізгі жұмыс орнынан алған және соңғы 6 айдағы зейнетақы жарналары бар бір-екі бірлескен қарыз алушы қажет.

Қосымша ақпарат:

Нұр-Сұлтан, Мәңгілік ел, 18