Күміс университеті: үйренуге ешқашан кеш емес.

[Дата публикации: 04.11.2020, 16:42:57, жариялауды: Әкімшілік]

«Нұр Отан» партиясының аға ұрпақ өкілдерін қолдау жөніндегі бастамалық жобалары аясында Қарағанды индустриялық университетінде «Күміс университет» пилоттық жобасы іске қосылды.

Егде жастағы адамдар университетте оқуға шақырылады. Бұл пилоттық жоба болғандықтан, алғашқы кезеңде зейнеткерлерге үш бағыт ұсынылды: кәсіпкерлік, компьютерлік және қаржылық сауаттылық.

Технология дәуірінде зейнеткерге студенттер компьютерлер мен гаджеттерді олардың әрқайсысы барлық қажетті сертификаттарды алуға немесе үйден шықпай-ақ коммуналдық төлемдерді төлей алатындай етіп қалай пайдалану керектігін үйретеді. Егде жастағы адамдар көбінесе алаяқтардың құрбаны болатындықтан, олар өздерін және жинақ ақшаларын қалай сақтау керектігін үйренеді. Ал өз кәсібін ашқысы келетіндер үшін кәсіпкерлік негіздерін үйрену пайдалы.

ҚарИУ ректоры Бақыт Ахатұлы Жәутіков атап өткендей: «Бұл қарттарды оқыту, қайта даярлау, біліктілігін арттыруға біздің мүмкіндігіміз бар, біз студенттерге, колледж студенттеріне арналған білім беру бағдарламаларын жасадық, аға буынды неге оқытпасқа? Олардың бос уақыты көп.

Олар өздерін өмір бойы жұмысқа арнады және отбасының қамын ойлады. Қазір олардың балалары өсті, немерелері өсіп келеді. Олар келіп бізбен бірге оқи алады. Сонымен қатар, әрине, бос уақытында көңіл көтерулері қажет. Бізде қарым-қатынас жасай алатын, шахмат пен дойбы ойындарын дұрыс ойнауды үйрететін адамдар бар».

Күміс университетінде сабақтар аптасына екі рет өтеді. Кесте өтініш берушілер санына байланысты топтардың жинақталуына қарай құрылады.

04.11.2020, 16:42:57, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар