ҚАРАҒАНДЫ ИНДУСТРИЯЛЫҚ УНИВЕРСИТЕТІНІҢ ӘЛЕУМЕТТІК САЯСАТЫ Гранттар, стипендиялар, жеңілдіктер

[Дата публикации: 28.09.2020, 14:29:54, жариялауды: Әкімшілік]

Қарағанды индустриялық университетінің әлеуметтік саясаты да халықтың тұрмысы төмен тобына қолдау көрсету болып табылады, сондықтан біздің университетте әлеуметтік жұмыс студенттерді әлеуметтік қолдау саласындағы қызметпен тығыз байланысты болуы кездейсоқ емес.

ҚарИУ түсу немесе оқу кезінде ақылы бөлімнің студенттеріне жеңілдіктер жасалады,  бұл оның оқу ақысын ішінара жабады, сонымен қатар аралық аттестаттау нәтижелері бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім алу процесінде босатылған бос білім гранты бойынша оқуға мүмкіндік алады. Жеңілдіктер мен стипендиялар 1 семестрге де, бүкіл оқу мерзіміне де беріледі.

ҚИУ студенттік жастарын әлеуметтік қолдауға мыналар кіреді:

• студенттерге арналған стипендиялар;

• студент жастардың әлеуметтік жағынан қорғалмаған топтарын (жетім балалар, мүгедектер, аз қамтылған отбасылардың балалары, студенттер отбасылары және т.б.) материалдық қолдау;

• университеттің әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін пайдаланғаны үшін төленетін төлемдер үшін жеңілдіктер беру;

• студенттер мен түлектерді еңбек нарығына бейімделу процесінде қолдау;

• студенттердің оқудан тыс жұмысын ынталандыру және тағы басқалар.

Жаңа 2020 – 2021 оқу жылы да ерекше жағдайда жүзеге асырылып жатыр. Ғылыми кеңестің 2020 жылғы 25 қыркүйектегі шешімі және университеттің білім беру гранты, ЖОО стипендиясы және Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде оқуға арналған жеңілдіктер туралы Қағидаға  сәйкес 2018 жылдың 26 қазанында біздің университеттің үш студенті ҚарИУ білім гранты, үш студентке Республика Президентінің стипендиясы тағайындалды. Отыз  төрт студентке университеттің бюджеттен тыс қаражаты есебінен 2020-2021 оқу жылына арналған техникалық-экономикалық колледжде оқу ақысына 30% і жеңілдіктер берілді.

Қарағанды индустриялық университетінде жүзеге асырылып жатқан әлеуметтік саясат әлеуметтік осал топ өкілдеріне көмек көрсету негізгі басымды бағыттың бірі болып табылатындығын және солай болып қалатынын көрсетеді.

28.09.2020, 14:29:54, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар