ҚАРАҒАНДЫ ИНДУСТРИЯЛЫҚ УНИВЕРСИТЕТІ Н.Э. БАУМАН АТЫНДАҒЫ МӘСКЕУ МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ УНИВЕРСИТЕТІМЕН (РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫ) ЫНТЫМАҚТАСТЫҚ ТУРАЛЫ МЕМОРАНДУМҒА ҚОЛ ҚОЙДЫ

[Дата публикации: 01.07.2020, 10:30:38, жариялауды: Әкімшілік]

Меморандум Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының басым бағыттарында бірлескен зерттеулер мен әзірлемелер, ғылыми-техникалық өнімдерді практикалық іске асыру, ғылыми, ғылыми-педагогикалық, инженерлік-техникалық кадрларды даярлау және біліктілігін арттыру мәселелерінде ғылым мен білімнің интеграциясын тереңдетуге және кеңейтуге бағытталған.

Н.Э.Бауман атындағы ММТУ – Ресейдегі ежелгі және сонымен қатар жетекші техникалық университеттердің бірі. Тәуелсіз білім рейтингінде MGUT әрдайым бірінші орындарды алады.

Н.Э.Бауман университетін көптеген танымал ғалымдар мен мамандар бітірді: академиктер Андрей Николаевич Туполев, Сергей Павлович Королев және басқа да ұшақтар мен зымыран конструкторлары; академик Николай Антонович Доллежал, ядролық реакторлар жобасының авторы, академик Александр Иванович Целиков – металлургия, академик Сергей Алексеевич Лебедев, алғашқы кеңестік компьютер жобасының авторы.

Ресейдің жетекші техникалық университетімен ынтымақтастық ҚарИУ үшін үлкен маңызға ие. Н.Э,Бауман атындағы Мәскеу мемлекеттік техникалық университетімен байланыс орнату білім беру процесінде оң өзгерістерді әкеледі.

Ынтымақтастықтың негізгі бағыттары: студенттер, магистранттар, PhD докторанттарды тағылымдамадан, ғылыми зерттеулерден, тағылымдамадан өту; курстар мен семинарларды бірлесіп өткізу, магистрлік диссертацияларды жазу; профессор-оқытушылар құрамы, ғылыми қызметкерлер, магистранттар мен докторанттар үшін университеттерде тағылымдамадан өту.

Магистранттардың, PhD докторанттардың, сондай-ақ олардың диссертацияларының дайындық деңгейін бағалау кезінде сараптамалық және ғылыми-техникалық кеңестердің тетігі жасалады және өзара әрекеттесуі қамтамасыз етіледі; өзара тиімді негізде тараптардың материалдық-техникалық базасын пайдалана отырып, басым бағыттар бойынша бірлескен ғылыми зерттеулер жүргізуге қатысу.

Ынтымақтастықтың негізгі бағыттарының тізбесіне кадрларды даярлау және қайта даярлау үшін жағдайлар жасау, білім беру және ғылым жүйесінде инновациялық белсенділіктің жоғарылауын қамтамасыз ету, ғылыми зерттеулер нәтижелерін коммерциализациялау, ғылыми-практикалық конференциялар мен семинарларды бірлесіп ұйымдастыру, инновациялық технологиялар ғылымы саласындағы халықаралық ынтымақтастық бағдарламаларын бірлесіп қатысу және дамыту, әлемдік ғылыми, білім беру және ақпараттық жүйелерді интеграциялау, халықаралық қорлар мен ұйымдардың конкурстарына қатысу үшін бірлескен ғылыми жобаларды әзірлеу, сонымен қатар қашықтықтан оқытуды ұйымдастыру және өткізу қарастырылған.

Біздің университет пен Н.Э. Бауман атындағы ММУ арасында жасалған меморандум ҚарИУ халықаралық білім беру интеграциясындағы тағы бір маңызды қадам болды.

01.07.2020, 10:30:38, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар