ҚМИУ ««Үмітін елдің арқалап, арманнан туған рәміздер» атты онлайн дөңгелек үстеліне қатысты

[Дата публикации: 04.06.2020, 15:58:03, жариялауды: Әкімшілік]

4 маусымда «Парасат»  мектебінде студенттік клуб пен ҚМИУ студенттік Парламенті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері күніне арналған «Үміттердің арқалап, арманнан туған рәміздер» онлайн-дөңгелек үстеліне қатысты. Іс-шараның ұйымдастырушысы: Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы.

Іс-шараға жастар ұйымдарының жетекшілері, суретшілер, «Қазақстанның 100 жаңа келбеті» жобасының жеңімпаздары, Қазақстанның жоғары оқу орындары мен колледждерінің оқытушылары мен студенттері, педагогикалық қоғамдастық өкілдері қатысты. Іс-шара барысында мемлекеттік рәміздердің қазақстандық патриотизм мен ұлттық бірегейлікті қалыптастырудағы басты элемент ретіндегі маңыздылығы талқыланды.

Дөңгелек үстелді «Елбасы» кітапханасының директоры, саяси ғылымдар докторы, профессор Әмерхан Рахымжанов жүргізді. Жиналғандарды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздер күнімен құттықтай отырып, ол бұл мереке тәуелсіз Қазақстан тарихындағы ерекше парақ, шынайы егемендікті қалыптастырудағы маңызды кезең екенін атап өтті.

– Мемлекеттік рәміздер – бұл ұлттық мәдени ерекшеліктерді, саяси құндылықтар мен мемлекеттің мақсаттарын бейнелейтін елдің маңызды атрибуттары. Олардың маңыздылығын анықтай отырып, Елбасы: «Мемлекеттік рәміздер – бұл мемлекетіміздің, егемендігіміздің негіздерінің бірі. Олар Тәуелсіздіктің қасиетті, біріктіруші бейнесін бейнелейді. Қазақстан тәуелсіздіктің күрделі жолымен өтті, қиын сынақтарға, шығындарға және туған жерінде өзінің мемлекеттік туын мақтанышпен көтеруге деген үмітпен толықты. Мемлекеттік рәміздерді жасауға халықтың көп бөлігі, қоғам өкілдері, ғалымдар және қарапайым азаматтар қатысты, олардың құрылуына Қазақстанның Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаев. Мемлекеттік рәміздер – қазақстандық патриотизмнің, Отанға деген жанқиярлық сүйіспеншіліктің берік негізі, азаматтық пен ұрпақтар сабақтастығының ажырамас бөлігі. Көк туымыз планетамыздың түкпір-түкпірінде алтын күнмен және қалықтап ұшатын бүркіт бейнесімен мақтанышпен желбірей берсін және біздің әнұранымызды бүкіл әлем қауымдастығы мойындаған. Еліміздің мемлекеттік рәміздерін құрметтеу, олармен мақтанамыз!

Дүниежүзіне әйгілі әнші, композитор және көп аспапты маман, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері Димаш Құдайберген дөңгелек үстелге қатысушыларға және барша қазақстандықтарға өзінің бейне құттықтауын жолдады:

– Құрметті отандастар! Сіздерді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздер күнімен шын жүректен құттықтаймын! Біздің елімізге және халқымызға бейбітшілік пен өркендеу тілеймін. Отанымыз алға қойған мақсаттарына жетіп, өркендей берсін. Біздің армандайтын арманымыз орындалып, еліміз әрдайым ең жақсы деңгейде бола берсін!

«Қазақстан жастарының конгресі» ЗТБ атқарушы директоры Тоқтар Болысов жастарға арналған өз сөзінде мемлекеттік рәміздердің маңыздылығына арнады, Мемлекеттік рәміздер күнін атап өтудің басты идеясы жастардың патриотизмін және барлық ұлттардың бірлігін нығайту, тәуелсіз елдің құндылықтары мен жетістіктерін насихаттау екенін атап өтті.

ҚХА «Жәңгір жолы» республикалық жастар қозғалысының төрағасы, «Жарасым» республикалық жастар ұйымының төрағасы Тимур Жұмұрбаевтың айтуынша, мемлекеттік рәміздер қоғамдық келісім мен ұлттық бірліктің маңызды элементі болып табылады. «Біздің қай этностық топқа жататындығымызға қарамастан, Қазақстанның мемлекеттік рәміздері мақтаныш пен құрметтің көрінісі», – деп атап өтті ол.

«Ұлан-Қайыр Дала Елі» қоғамдық бірлестігінің директоры, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің мүшесі Уәлихан Бахретдинов «Жастар тәрбиесіндегі Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің рөлі», № 54 мектеп-лицейінің директоры, «Қазақстанның 100 жаңа тұлғалары» жобасының жеңімпазы. Шәкәрім Сейсенбай «Тілтілікке негізделген түрбия» баяндамасын ұсынды, «Жастар» театрының әртісі, «Алтын жебе» еріктілер ұйымының негізін қалаушылардың бірі, «100 жаңа тұлға» жобасының жеңімпазы Әлібек Нұрбек «Мемлекеттік көк байрақ әлем сахнасында» тақырыбында баяндама жасады. Л. Гумелеев атындағы ЕҰУ саясаттану кафедрасының 2 курс студенті, «Елбасы» кітапханасының еріктісі Әнуар Жұмабеков – «Мемлекеттік рәміздер жастардың патриоттық тәрбиесінің шоғырландырушы қағидаты ретінде» атты баяндаманы ұсынды.

04.06.2020, 15:58:03, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар