ҚМИУ ҰЛЫ ОТАН СОҒЫСЫНДАҒЫ ЖЕҢІСТІҢ 75 ЖЫЛДЫҒЫНА АРНАЛҒАН ПАТРИОТТЫҚ ӘНДЕРДІҢ ОНЛАЙН – КОНКУРСЫ ӨТКІЗІЛДІ

[Дата публикации: 11.05.2020, 18:04:38, жариялауды: Әкімшілік]

2020 жылы – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығы. Жеңіс үшін ең жоғары баға – адамдар өмірі төленді. Әр отбасының тағдырында соғыс өз ізін қалдырды. Жеңіс күні – ұрпақтарды біріктіретін мереке.

2020 жылы 9 мамыр күні Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде қазылар алқасы – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған әскери-патриоттық әндердің онлайн конкурсының қортындысын шығарды.

Соғыс жылдарындағы әндер – бұл өз заманының ерекше шежіресі, бұл батырлық, қайсарлық және шыдамдылық туралы әндер. Егер соғысқа дейінгі жылдары ән «тұруға және өмір сүруге» көмектессе, соғыс кезінде ол «өмір сүруге және күресуге» көмектесті.

Байқаудың мақсаты әскери-патриоттық әндердің үздік үлгілерін насихаттау.

Онлайн – конкурс финалына біздің университетіміздің 8 студенті қатысты:

1 қатысушы – Елефтериади Савелий.

2 қатысушы – Қылышбаева Нұргүл.

3 қатысушы – Спиридонова Томирис.

4 қатысушы – Меңдіғалиева Ұлдана.

5 қатысушы – Меней Ерқанат.

6 қатысушы – дуэт Алмат және Мақсат.

7 қатысушы – Кеңесбеков Аслан.

8 қатысушы – Кудреватых Эдуард.

Конкурсқа қатысушылардың барлығы патриоттық әндерді орындауға шығармашылықпен келді. Олардың форматындағы жазбалар өте қызықты болды. Көптеген қатысушылар музыкалық аспаптардың сүйемелдеуімен өз туындыларын орындады: Савелий Елефтериади пианинода өзін сүйемелдеді, ал Эдуард Кудреватых, Алмат пен Масат дуэті гитарамен ән шырқады.

Конкурс  @studenttik_parlamentt ҚМИУ инстаграм әлеуметтік желісінде өткізілді. Іс-шараның ұйымдастырушысы студенттік кәсіподақ комитеті, жастар ісі жөніндегі комитет.

Конкурс  100% әділ болуы үшін, әркім өз дауыстарын ұнаған бейнебаяндарға «Бір адам бір рет қана дауыс береді» шартымен дауыс берді. Әр қатысушыға сериялық нөмір берілді. Сонымен қатар, өз пікірін әділқазылар алқасының мүшелері білдірді: М.Салпенова – ТЖ және ЖСД директоры, А.Р. Карипбаева – ҚМИУ кәсіподақ комитетінің төрайымы, Ж.К. Капашева – «Парасат» мектебінің деканығ  Н.Нурмаханова – ЖІК төрағасы, Ерхан Зулхайдар – ҚМИУ Бас сардары және студенттердің пікірлерін ескерілді.

Қазылар алқасы өз шешімін қабылдаған кезде келесі шарттарды басшылыққа алды: музыкалық, музыкалық шығарманы көркемдік түсіндіруі; интонацияның тазалығы және дыбыс сапасы; тембрдің сұлулығы мен дауыс күші; әскери-патриоттық тақырыптардың көрінісі, сахна мәдениеті; репертуардың күрделілігі; репертуарды орындау қабілетіне және орындаушының жас санатына сәйкестігі; орындау шеберлігі, сәйкес образ жасау.

Конкурс қортындысы бойынша орындар былайша бөлінді:

1 орын  – Меңдіғалиева Ұлдана (жүлде – 15 мың теңге).

2 орын –  Кеңесбеков Аслан және Кылышбаева Нүргүл  (жүлде – 10 мың теңге).

3 орын  Меней Ерқанат,  Спиридонова Томирис, дуэт Алмат және Мақсат (жүлде – әрқайысына 8 мың теңге).

Көрермендердің көзайымы сыйлығын Савелий Елефтерадиади және Эдуард Кудреватых алды (сыйлық 5 мың теңге).

Жарыс өте жоғары деңгейде өтті. Жеңімпаздар ҚМИУ студенттерінің кәсіподақ комитетінің дипломдары және ақшалай сыйлықтарымен марапатталды.

Ұйымдастырушылар барлық қатысушыларға шығармашылық көзқарасы мен белсенділігі үшін алғыс білдіреді.

11.05.2020, 18:04:38, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар