Республикалық оқу-әдістемелік кеңесінің отырысы қашықтағы форматта өтті

[Дата публикации: 22.04.2020, 21:14:21, жариялауды: Әкімшілік]

2020 жылы  21 сәуірде Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде B072 «Өндіріс және өндіріс салалары (металлургия)» бағыты бойынша Республикалық оқу-әдістемелік кеңестің (ОӘБ, РОӘК) оқу-әдістемелік бірлестігінің кеңейтілген отырысы өтті. Кездесу қашықтағы форматта өтті.

ОӘК құрамына т.ғ.д., профессор Б. Жәутіков, т.ғ.д., профессор В.Шевко, т.ғ.д., профессор А.Нұрымғалиев сияқты Қазақстанның белгілі ғалымдары п.ғ.д., профессор М.М. Сүйіндіков кіреді. Үстіміздегі жылы еліміздің жетекші металлургиялық кәсіпорындарының («АрселорМиттал Теміртау» АҚ, «Казминералс» ЖШС, «Теміртау электрметаллургиялық зауыты» ЖШС, Ж.Әбішев химия-металлургия институты және т.б.) жұмыс берушілердің және шетелдік серіктес университеттер өкілдері ОӘБ құрамына кірді..

ҚМИУ ректоры, УМО төрағасы – Бақыт Ахатұлы Жәутіков жиналыстың мақсаты мен міндеттерін атап өтіп, құттықтау сөз сөйледі.

«Атамекен» ҰКП жүргізген «Металлургия саласындағы білім беру бағдарламалары мен университеттердің рейтингісін талдау» бірінші сұрақ бойынша «Атамекен» ҰКП жобалау бөлімінің бастығы Қазбек Сәлімжан сөз сөйледі.

Одан әрі, ОӘБ мүшелері жұмыс берушілерді тарта отырып, білім беру бағдарламаларында кәсіби құзіреттілікті дамыту, кәсіби стандарттар негізінде «Металлургия» саласындағы білім беру бағдарламаларын дамытудың Жол картасын жүзеге асыру және басқа да мәселелерді талқылауға кірісті.

Қорытындылай келе, ОӘБ мүшелері атқарылған жұмыстың қорытындысын шығарды, жұмыс берушілермен одан әрі жұмысты жақсарту бойынша ұсыныстар мен кеңестерді, сондай-ақ металлургия саласындағы жасалған немесе жаңартылған білім беру бағдарламаларының мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды қарастырды.

22.04.2020, 21:14:21, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар