БҮГІН БІРЛІК БОЛУ – ҚЫЗЫҚТЫ ЖӘНЕ ӨТІМДІ ПАЙДАЛЫ

[Дата публикации: 17.02.2020, 16:05:49, жариялауды: Әкімшілік]

Еріктілік әрдайым өзекті болып табылады: қалың бұқара оған көңіл бөлетініне немесе қарамайтынына қарамастан, болды, болады және әрі қарай бола береді. Мысал ретінде, барлық дерлік әлеуметтік жобаларда өз еркімен, ақысыз және қоғамның мүддесі үшін жұмыс жасайтын адамдар бар.

Президент Қасым-Жомарт Тоқаевтың бастамасымен Қазақстанда 2020 жыл Еріктілер жылы болып жарияланды. 12 ақпанда Еріктілер жылы аясында Мемлекет басшысы ЭКСПО территориясында Art Hub павильонында орналасқан еріктілерге арналған BIRGEMIZ республикалық шепті- кеңсесі ресми түрде ашты.

Шепті-кеңсені ашып, Президентіміз риясыз істер мен игі істер біздің ғасырлар бойы қалыптасқан дәстүріміз екенін атап өтті.

«Біздің халқымызда адамдарды біріктіретін керемет әдет-ғұрып бар – бұл ғасырлар бойы өз маңызын жоғалтпаған. Олар айтқандай, «ортақ көтерген жүк жеңіл болады». Адамдарды біріктіру және адамдарға қызмет ету – еріктілер қозғалысының басты мақсаты », – деді Қасым-Жомарт Тоқаев.

Мемлекет басшысының айтуынша, Қазақстанда еріктілер қызметі біртіндеп жалпыұлттық ауқымда қанатын кең жаюда.

Алдыңғы кеңсенің ашылуында «QAZVOLUNTEER.KZ» онлайн-платформасының және еріктілік қызметтің 7 саласы: «Білім», «Қамқор», «Үміт», «Сабақтастық», «Таза Әлем» және «Саулық» платформаларының жұмысы таныстырылды. , онда біздің Президентіміз еріктілер қозғалысының құрметті елшісі мәртебесін алуға келісті.

2019 жылдан бастап, QAZVOLUNTEER.KZ онлайн-платформасы аясында Қазақстан Республикасында әлеуметтік студенттерге арналған несие жобасы жұмыс істеуде, оның аясында университет студенттері қоғамға қызмет көрсету нәтижелері үшін ақшалай сыйақы ала алады және академиялық несие бере алады. Күндізгі бөлімде оқитын студенттерге әлеуметтік несиелердің келесі түрлері ұсынылады: 20 сағаттық жұмыс үшін 20 мың теңге несие; 50 сағаттық қызмет үшін 50 мың теңге несие.

13 ақпанда Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде еріктілер қозғалысына қатысуға ниет білдірген студенттермен ақпараттық-түсіндіру кездесуі өткізілді.

Мәдина Мейрамқызы Салпенова, Тәрбие жұмысы және жастар саясаты департаментінің директоры әлеуметтік студенттік несиенің шартымен толық таныстырды, онда ерікті болғысы келетін әр студент онлайн тәртіпте тіркеліп, өз бағытын таңдай отырып, еріктілер қозғалысына қосыла алады, мысалы, балалар үйі мен қарттар үйіндегі көмек және т.б. д.

Кездесу барысында сонымен қатар студенттер – біздің университеттің еріктілер қозғалысының белсенділері Юлия Голубева және Нұрбол Темірхан волонтерлік қызметтің негізгі мақсаттары мен міндеттерін түсіндіріп, сонымен қатар олардың еріктілердің қызметі туралы өздерің әңгімелерін айтып берді.

2020 жылдың қаңтар айынан бастап 5 студент – біздің университеттің еріктілері, жобаның барлық шарттарынан сәтті өтіп, 20 мың теңге алды. Қараша айынан бастап олар «Жеңіс» республикалық қайырымдылық жобасының аясында «Әлеуметтік студенттік несие» бағдарламасы бойынша жұмыс істейді, жоба мақсатыжасбуын мен аға буын арасындағы қарым-қатынас құндылықтарын түсіндіру мен дамытуға бағытталған; мақсатты топтың оқу процесіне қатысуын жеңілдету; жаңа әлеуметтік технологияларды енгізу, қарттарға психологиялық қолдау көрсету; Теміртау қаласында қарттар мен балалардың бірлескен демалысын ұйымдастыру арқылы оларды белсенді, қызықты және ұзақ өмірге ынталандыру.

Теміртау қаласында «Шаңырақ» еріктілер ұйымы жұмыс істейді, онда 200 астам белсенді студенттер еріктілер қозғалысына қатысады. Біздің университетіміздің еріктілері балалар үйлерінде белсенді түрде қамқорлық іс-шараларына белсенді қатысады, Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен туыстарсыз қалған тыл еңбеккерлеріне барады, қайырымдылықпен айналысады, полицияға хабар-ошарсыз кеткен адамдарды табуға көмектеседі, қаламыздың әлеуметтік маңызды жобаларына қатысады, сонымен қатар жылына көптеген іс-шаралар өткізеді.

Еріктілер жылының қортындысы бойынша біздің еліміздің Президентінің «Жыл еріктісі» халықаралық сыйлығына қатысты байқау өткізілетіні жарияланды, ол Қазақстанның дамуына және әлеуметтік маңызды мәселелерді шешуге ықпал еткен ең үздік еріктілер мен еріктілердің бастамаларын көтермелеуді қамтиды.

Ерікті болғысы келетін кез-келген студент ҚМИУ Тәрбие жұмысы және жастар саясаты департаментінің директоры М.М. Салпеновамен (ҚМИУ жаңа ғимаратының 205 бөлмесі)
немесе ТЖжЖСД жетекші маманы Н.Е. Поповамен (жаңа ғимарат 200 бөлме) хабарласа алады.

ҚМИУ баспасөз орталығы

17.02.2020, 16:05:49, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар