ОТБАСЫНЫҢ ҚҰНДЫЛЫҒЫН ҚҰРУ – ҚАЗІРГІ ҚАЗАҚСТАНДЫҚ ОТБАСЫНЫҢ ТҰРАҚТЫЛЫҚ ФАКТОРЫ РЕТІНДЕ

[Дата публикации: 26.11.2019, 09:16:27, жариялауды: Әкімшілік]

«Рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру аясында 2019 жылдың 22 қарашасында Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінің 100-ден астам студенттері «Жастар көшбасшылығының негіздері» және «Жастарды отбасылық өмірге даярлау негіздері» тақырыбына арналған оқу семинарына қатысты.

Бұл іс-шараның негізгі мақсаты қатысушыларға қазіргі отбасындағы отбасылық құндылықтар туралы түсінік қалыптастыру, пікірлер тыңдау және пікір білдіру, сонымен қатар отбасылық құндылықтардың қалыптасуына ықпал ететін жеке қасиеттерін дамыту.

Осы семинар аясында студенттерге неке және отбасы қатынастарының құндылықтарын нығайту, отбасылық қатынастардың қалыптасуы мен нығаюы және Қазақстандағы отбасы институтын көтеру туралы көптеген пайдалы ақпарат алынды.

Семинардың өзектілігі сол, Қазақстанда ажырасу саны жыл сайын артып келеді. Бұл жастардың отбасын құруға дайын еместігімен байланысты. Некенің алғашқы жылдарында жас отбасы сонымен бірге бір-бірімен бірге өмір сүруге бейімделу, генетикалық отбасылармен белгілі бір психологиялық қарым-қатынасты орнату, баланың дүниеге келуіне байланысты жаңа рөлдерді үйрену сияқты психологиялық қиындықтарға тап болады.

Семинар барысында осы мәселелердің барлығы талқыланды.

Біздің студенттер тренингке белсенді қатысып, отбасында жеке тұлғаның маңызды моральдық-адамгершілік көзқарастары қалыптасады деген қорытындыға келді. Ата-ана тәрбиесі отбасылық құндылықтарды қолдаудан ажырамайды, өйткені жеке тұлға отбасында қалыптасады.

26.11.2019, 09:16:27, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар