ҚМИУ студенттері Сәкен Сейфуллин атындағы Қарағанды облыстық қазақ драма театрына барды

[Дата публикации: 10.10.2019, 09:15:16, жариялауды: redactor]

4 қазан күні Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінің студенттері Сәкен Сейфуллин атындағы Қарағанды облыстық қазақ драма театрына барды, онда ” атты спектакль “Адасқандар” көрсетілген. Спектакльді ұйымдастырушылар өзінің басты мақсаты жас көрермендерге жалған діни радикалды идеологияның сыртқы жағын жеткізуге және дәстүрлі жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтарды жалған романтикаға алып тастау, жас адамдар мен олардың жақындарының өмірін аяусыз бұзуға ұмтылады.

Драматург Кеңес Жұмабековтың “Адасқандар” пьесасы кейбір жастар ислам дінін соңына дейін түсінбей, өмірлік басымдықтарды дұрыс көрсетпейтінін, өз елін байлық үшін тастап кететінін айтады. Бұл жолы жастар нағыз мұсылмандармен жабылатын исламисттердің үгіт-насихат әсерімен осы жолға шығады. Нәтижесінде олар көңілдері толқып, олардың отбасыларынан, туған-туысқандарынан бас тартқанын жоғалтады. Олар кеш піседі, өйткені жазықсыз адамдардың қаны төгіледі. Бірақ бәрі елге оралмайды. Драманың мәні-әр қадамды ойластыру керек.

Спектакль студенттерге әсер етті. Сонымен, студент осы шығарманы көргеннен кейін өз эмоцияларымен бөлісті: “бұл қойылымның сюжеті біздің заманымыз үшін өте өткір және өзекті тақырыптарға – діндегі радикализмнің өшпенділік мәніне және жастардың тағдырын қалай емдейтініне әсер етеді. Уақыт өте пайдалы болды және көптеген пайдалы білім алды деп айта аламын”.

Спектакль жоғары деңгейде өтті. Сондай-ақ, “Ислам” дінімен жабылып, радикалды ағымдардан кейін жүретіндердің шынайы мақсаттарын көрермендерге жеткізе білді. Бұл жұмыс балалардың көргеннен кейін үлкен эмоционалдық із қалдырды.

Аталған іс-шаралар ҚМИУ студенттері үшін тұрақты негізде өткізіледі.

Просмотров: 1  100
10.10.2019, 09:15:16, redactor Тараулар: Жаңалықтар, Студенты