ҚАЗІРГІ ӘЛЕМДЕГІ ҒЫЛЫМ ЭВОЛЮЦИЯСЫ

[Дата публикации: 15.10.2019, 15:43:50, жариялауды: redactor]

2019 жылы 15 қазанда М. Козыбаев атындағы  Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінде «Қазіргі әлемдегі ғылым эволюциясы» атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Конференция жұмысына Франция, Италия, Әзірбайжан, Ресей, Молдова және Қытай елдерінің ректорлары, профессорлары, Білім саласындағы сарапшылар, үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері қатысты. Біздің университет атынан іс-шараға ҚМИУ ғылыми жұмыс және халықаралық байланыстар жөніндегі проректоры Айкеева Алтын Аманжолқызы қатысты.

Қазіргі қоғамдағы ғылым адам өмірінің көптеген салаларында маңызды рөл атқарады. Қоғамның дамуы мен мемлекеттің қазіргі дамуының негізгі көрсеткіштерінің бірі ғылымның даму деңгейі болып табылады. Жаһандану ғылым саласына елеулі әсер етеді. Жаһандану жағдайында ғылымдағы коммуникациялардың түрлері мен тәсілдері, ғылыми кадрларды даярлаудың сипаты мен тәсілдері, сондай-ақ ғылыми еңбектің мазмұны өзгереді. Жаңа мүмкіндіктер ғылыми еңбекті, оның ішінде халықаралық ынтымақтастықты кооперациялау және бөлу мәселелерінде ашылады.

Кездесу барысында келесі бағыттар талқыланды:

– Қазіргі жоғары оқу орны Білім және ғылым орталығы ретінде

– Ғылымды дамытудағы сандық технологиялар

– Ғылыми зерттеулердегі мультидисциплинарлық көзқарас

– Интернационализация қазіргі ЖОО-да ғылымның даму шарты ретінде

– Педагогикалық инновациялар: теория және практика.

Пресс-служба КГИУ

15.10.2019, 15:43:50, redactor Тараулар: Жаңалықтар