Болашаққа жол өзіңнен басталады

[Дата публикации: 23.09.2019, 17:17:44, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

18-19 қыркүйек күндері Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінің студенттері Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті-Елбасы кітапханасында Нұр – сұлтан қаласында өткен “Болашаққа жол өзіңнен басталады” атты екі күндік семинар-тренингке қатысты.

Екі күн ішінде біздің студенттер Елбасы кітапханасының жетекші ғылыми қызметкерлері әзірлеген дәрістер курсын өтті: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті н. Ә. Назарбаевтың 2018 жылғы “Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері”, “қазақстандықтардың әл – ауқатының өсуі: табыс пен өмір сапасының артуы”, “Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру” және “Ұлы даланың жеті қыры” мақалалары, сондай-ақ Елбасының “Тәуелсіздік дәуірі” кітабы, сондай-ақ Мемлекет басшысы К. Қ. Тоқаевтың “сындарлы қоғамдық диалог-Қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі”

Оқыту барысында тыңдаушылар еліміздің басты бағдарламалық құжаттары туралы дәрістер курсын тыңдап қана қоймай, сонымен қатар әлеуметтік жобаларды әзірлеу дағдыларын алды, көшбасшылық қасиеттерді дамытуға арналған тренингке қатысты, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының және ҚР Ұлттық мұражайының экспозицияларымен танысты.

– Семинар-тренингке қатысу барысында біз еліміздің тарихы мен Елбасының өмірінен көптеген қызықты және аз таныс деректерді білдік. Оның өмірбаянына, Еңбек және саяси қызметіне қатысты экспонаттарды көру өте қызықты болды. Дәріс өте ақпараттық және түсінікті болды. Ең бастысы, біз біздің болашағымыз үшін, яғни Қазақстанның болашағы үшін біз өзіміз жауапты екенімізді түсіндік. Тренингтер мен практикалық сабақтарда жаңа тәжірибе алып, Батыс Қазақстан мемлекеттік университетінің балаларымен танысып, оған өте қуаныштымын,-деп Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінің энергетика, автоматтандыру және басқару факультетінің 2 курс студенті Кирилл Злодеев өз әсерімен бөлісті.

Осы кездесудің кейіпкері Назарбаев университетінің докторанты, “ReLive” стартап-компаниясының негізін қалаушы және директоры, “Жас ғалымдар Альянсы” ҚБ вице-төрағасы Бейбіт Әбдікенов болды. Бейбит деректерді талдау және биоинформатика бойынша маманданған, қазіргі уақытта сүт безі обыры үшін болжамдық модельді әзірлеумен айналысады. Ал ол басқаратын “ReLive” компаниясы инсульт пен неврологиялық бұзылулардан кейін пациенттер үшін заманауи роботталған оңалтуды ұсынады. Компанияның инновациялық шешімі ми сигналдарын, микроконтроллерді және аяқ-қолдың экзоскелетін оқу және тану үшін жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді қамтиды. Бұл пациенттерді қалпына келтіру процесін жеделдетуге мүмкіндік береді. Қазіргі уақытта прототип алдын ала тексеру жұмыстарынан өтіп, толыққанды жұмыс істеуде.

Қонақ балаларға ғылымдағы өз жолдары туралы айтып, оларды оқуға және өз бетімен білім алуға, мақсатқа жету жолындағы қиындықтарға жол бермеуге шақырды. Студенттер көптеген сұрақтар қойды, оған Бейбит қуана жауап берді.

Біздің университеттің жастары үшін бұл екі күн өте қызықты болды. Студенттер еліміздің тарихы туралы жаңа ақпарат алып,бүгінгі күнмен тығыз байланысты түсінді. Балалар лекцияларды тыңдап қана қоймай, бір-бірімен және лекторлармен дискуторлау мүмкіндігіне ие болды. Тренинг барысында студенттер алдағы уақытта олардың көшбасшылық қасиеттерін нығайту мен дамытуға ықпал ететін құнды білім мен дағды алды.

“Болашаққа жол өзіңнен басталады” Семинар-тренингі мемлекетіміз алға жылжып келе жатқан жолды, бағытын көрсетті.

Семинар-тренингті ұйымдастырушылар барлық қатысушыларға қатысу туралы сертификаттар табыс етті. Студенттер семинар-тренингке қатысуға және оқуда жаңа биіктіктер мен орасан зор жобалар үшін қажетті білім мен уәждеме алуға мүмкіндік бергені үшін университет және Елбасы кітапханасы басшылығына алғыстарын білдірді.

23.09.2019, 17:17:44, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар