Бірінші курс студенттері үшін ақпараттық сағат

[Дата публикации: 10.09.2019, 10:18:18, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

9 қыркүйекте Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде бірінші курс студенттерін оқу процесіне бейімдеу және құқық бұзушылықтың алдын алу мақсатында дәстүрлі ақпараттық сағат өткізілді.

Бірінші курс студентінің жоғары оқу орнының өміріне сәтті бейімделуі әрбір студенттің тұлға ретінде және болашақ маман ретінде одан әрі дамуының кепілі болып табылады.

“Теміртау қаласының Жастар ресурстық орталығы” КММ директоры Игембаев Әділбек әр түрлі жастар бағдарламалары арқылы жаңа жобаларды жүзеге асыру мүмкіндігі туралы айтып берді.

“Қазақстандық жастардың даму деңгейімен, оның қоғамға бірігуімен Қазақстанның болашағы байланысты. Қазақстанға тек кәсіби білімді, дене бітімі мен адамгершілік жағынан сау, бәсекеге қабілетті, патриоттық және әлеуметтік жауапты жастардың ғана күшімен өркендеу мен әлемдік тануды қамтамасыз ету. Осыған байланысты мемлекеттің міндеті жастардың уақыт талаптарына бейімделуі болып табылады”- деп атап өтті ол өз сөзінде.

Келесі сөз кезегін полиция капитаны, Теміртау қ. шығыс ПБ МӨББ МЮП аға УПИ Асқарова Әлия Бейбітқызы сөз сөйледі. Бірінші курс студенттеріне бірінші кезекте Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтауға тілек білдірді. Егер оларды сақтамаса, негізгі заңдармен және салдарлармен егжей-тегжейлі таныстырды.

Қарағанды облысының кәсіпкерлер палатасының Теміртау қаласындағы филиалының директоры Оразұлы Азиз жастарға және ісін жаңа бастаған кәсіпкерлерге ұсынылған мүмкіндіктер туралы түсіндірді. Барлық ниет білдірген студенттерге өз бизнесін бастауға, ал өз ісін сәтті бастау үшін кәсіпкерлер палатасының тренингтеріне келуге тілек білдірді.

Экстремизм мен терроризмнің алдын алу тақырыбы – әлемдегі ең өзекті мәселелердің бірі. Жетекшісі мәселелерді зерттеу және талдау орталығының конфессияаралық қатынастар Теміртау қ. Хамитов Ержан кеңес бар мәселелерімен дін туралы өтініш теологам мен кітап оқып, бекітілген Муфтиятом.

Жастарды жұмысқа орналастыру және жұмыспен қамту туралы “Теміртау қаласының жұмыспен қамту орталығы” ММ маманы Сания Талғатқызы Арынова айтып берді. Бірінші курс студенттерін маусымдық жұмысқа орналасу мүмкіндігі туралы таныстырды. Сонымен қатар, жастар жұмыс тәжірибесі жоқ кез келген меншік нысанындағы кәсіпорындарға жұмысқа орналаса алады.

Осы іс-шараның көмегімен студенттер оқудан тыс өмір сүру мүмкіндіктеріне, мамандық алуға мотивацияға, өздерін және айналасындағыларды жақсы тануға, табысты қарым-қатынас жасауға, құрдастарымен және оқытушылармен өзара қарым-қатынас жасауға мүмкіндік алды.

10.09.2019, 10:18:18, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар