Корпоративтік деректер қауіпсіздігі: үздік тәжірибелер

[Дата публикации: 26.09.2019, 18:06:46, жариялауды: redactor]

20 қыркүйекте Теміртауда “Қауіпсіздігі корпоративтік деректер: үздік іс-тәжірибелер” атты өзекті мәселелері жаңа шешімдері саласындағы ақпараттық қауіпсіздік форумы өтті. Кездесуді “АрселорМиттал Теміртау” АҚ, басқару мен өндірістің заманауи технологиялар қауымдастығы, “Рухани жаңғыру”аймақтық жобалық кеңсесі ұйымдастырды.

Форумға Қазақстан, Ресей және Украина өкілдері қатысты, форум жұмысына ҚМИУ оқу ісі жөніндегі проректоры Сивякова Галина Александровна қатысты. Модераторлар мен спикерлер қатарында – “Рухани жаңғыру” бағдарламасының аймақтық жобалық кеңсесінің, Теміртау қаласы әкімдігінің, “АрселорМиттал Теміртау” АҚ, “Cisco”, “Cyberbit”, “IBM Қазақстан”, “Softprom”, “TerraLink”, “Life2Win”, “Транстелеком”, “Fortinet”, “Axxonsoft”, “Corporate Business Systems” және басқа компаниялардың өкілдері бар.

Форум Қарағанды облысында, соның ішінде Қазақстанда жалпы алғанда, киберқауіпсіздік пен ақпараттық технологиялардың ақпараттық қауіпсіздігін дамыту деңгейін талқылау үшін нағыз алаң болды. Теміртау форум өткізу орны болып таңдалуы кездейсоқ емес. Біріншіден, қала аумағында заманауи ақпараттық технологияларды қолдана отырып, өңірдің маңызды әлеуметтік – экономикалық міндеттерін шешуге қатысатын ірі өнеркәсіптік кәсіпорын-“АрселорМиттал Теміртау” АҚ орналасқан. Екіншіден, киберқауіпсіздік және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы көптеген өзекті идеялар мен жобалар металлургтер қаласында басталды.

– Бүгінде көтерілген мәселелер барлығы үшін, соның ішінде білім беру ұйымдары үшін де өзекті. Біз “АрселорМиттал Теміртау”АҚ шақыруын қуана қабылдадық. Бізде ынтымақтастық туралы меморандум бар, біз жас мамандарды даярлаймыз. Сондықтан біз студенттерді даярлау кезінде ескеру керек екенін білуіміз керек. Бүгін форумда мен әлемдегі не болып жатқандығына қызығатын көптеген жас адамдарды көрдім, олар өздері үшін ұмтылуға тиісті мақсаттар мен міндеттерді айқындады. – ҚМИУ оқу ісі жөніндегі проректоры Сивякова Галина Александровна форум туралы өз ойымен бөлісті.

Спикерлер Сандық сауаттылық, өнеркәсіптік желілерді қорғау, киберқауіпсіздік саласындағы трендтер сияқты тақырыптарды талқылады.

Форум соңында “АрселоМиттал Теміртау” АҚ қаржы директорының орынбасары Нестор Комарницкий оны жыл сайын жасауды ұсынды, барлық қатысушылар бірауыздан келесі жылы кездесуге келісті.

26.09.2019, 18:06:46, redactor Тараулар: Жаңалықтар