«Асыл сөздің арнасы»

[Дата публикации: 14.09.2019, 09:13:11, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

Абай мұрасы-баға жетпес қазына. Абай, ” поэзия-тіл иесі…”, өзі поэзияның билеушісі болды,”тек өз әкесінің, өз халқының ұлы ғана емес, сонымен қатар бүкіл адамзаттың ұлы”.

Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде ” атты мәнерлеп оқу сайысы, “Асыл сөздің арнасы” туғанына 175 жыл толуына орай, Абай Құнанбаевтың туғанына. Іс-шараны “қазақ, орыс және шет тілдері”кафедрасы ұйымдастырды.

Байқаудың мақсаты-қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбаевтың әдеби мұрасын сақтау және насихаттау, жастардың бойында патриоттық сезімді, өз халқының тарихына қатыстылығын қалыптастыру, дарынды жастарды анықтау және олардың шығармашылық әлеуетін іске асыруда қолдау көрсету, көркем талғамға тәрбиелеу және жас орындаушыларды отандық мәдениет пен өнердің үздік үлгілеріне тарту.

Аталған іс-шарада қатысушылар өз номерін таңдап, сөз сөйлеудің реттік нөміріне сәйкес келетін болады. Сахнаға қатысушыларды жеребе тастау әдісімен шақырды. Іс – шараның ресми бөлімі аяқталған соң, байқаудың ең қызықты бөлігіне-сүйікті шығармаларды оқуға көшті.

Байқауға қатысқан барлық студенттер өлеңдерді мәнерлеп айтып, өз өнерлерін ортаға салды. Олардың әрқайсысы лирикалық кейіпкерге көңіл бөле отырып, не оқығанын түсініп, шеберлік көрсетті.

Ең үздік болып саналған Сактапберген Арман ПГС-19к, Шашиева Жазира ТФП-19к-3, Алғабек Есболсын ТФП-19к-3, Сабырбаева Асель ТФП-19к-1, Сарсенбаев Айбек ПТСДМ-19ск, Төлеген Ақерке ТФП-19к-2, Сыдық Аяжан ТФП-19к-2, Танатаров Бауыржан ПИ-19ск және Абай Қарашөз ПИ-19ск. Байқау соңында ҚМИУ студенттерінің кәсіподақ комитеті атынан ректордың гармотасымен және сыйлықтарымен марапатталды.

Абай Құнанбаевтың 175 жылдық мерейтойын тойлау-бұл тәуелсіз Қазақстанның жаңа тарихының ең маңызды оқиғаларының бірі, ол халықтың тарихи санасын тереңдетуге және елдің рухани мәдениетін жаһандық форматта жан-жақты ілгерілетуге бағытталған.

14.09.2019, 09:13:11, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар