ҚМИУ студенттері Armanǵa jol 2019 халықаралық жартылай марфонға қатысты

[Дата публикации: 20.05.2019, 14:22:44, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

19 мамыр күні Қарағандыда Armanǵa jol 2019 халықаралық жартылай марафоны өтті, оған 6 мыңнан астам адам қатысты.

Armanǵa jol  әуе жолы aims сертификаты бар (халықаралық жартылай марафон және жүгіру қауымдастығы). Бұл жартылай марафонның әлемдік спорттық оқиғалар күнтізбесіне енгізілгенін, ал трассада көрсетілген нәтижелерді IAF Халықаралық жеңіл атлетика федерациясы ресми мойындайды және кәсіби спортшылардың рейтингісіне әсер ете алады. Нормативті орындаған әрбір қатысушыға Қазақстан Республикасының Бірыңғай спорттық сыныптамасына сәйкес спорттық разряд берілуі мүмкін.

Жартылай марафон трассасы Қарағанды қаласының орталық көшелерімен өтті. Қашқындардың арасында зейнеткерлер, балалар, мүмкіндігі шектеулі адамдар және басқа да елдердің тұрғындары болды. Сондай-ақ, Тәуелсіздік алаңында көрермендер үшін спорттық-концерттік шоу өтті. Жарыс бағдарламасына келесі жүгірістер енгізілді: “Арманға жол” – 21 км 97,5 м, “Достық” – 14 км, “Спутник” – 7 км, “Балапан” – 2 км, “Скандинавская ходьба” – 7 км.

Біздің университеттің студенттері үшінші жыл қатарынан жартылай марафонға белсене қатысады. Осы жылы емтихан сессиясы өтіп жатқанына қарамастан ЭЭ-18к тобының студенттері – Сатыберген Мерей, Мейрамәлі Әділет, Шинарханов Нұрлан, Тожібаев Боходир, Жамаухан Даулетқазы, ТТТиТ-15к тобының студенттері – Сесенбай Қанат, Жарылқасын Арман, ТЭК колледжінің студенттері – Леонов Данил және Бурляев Виталий халықаралық спорттық іс-шараға қатысуға уақыт тапты. Қарсыластардың қатарында кәсіби спортшылар болды. Біздің студенттер бәсекелестіктің тамаша рухын, жақсы спорттық дайындықтарын көрсетіп, атаулы сертификаттармен және медальдармен марапатталды.

Жартылай марафонның бас жүлдесі-миллион теңгеден-шетелдік қашқындарға бұйырды. Екінші рет Гомельден Владислав Прямов Armanǵa jol чемпионы атанды. Тас жолда ол қазақстандық Михаил Красиловпен бірдей жүгірді,бірақ мәре сызығында белоруссиялық марафоншы қарсыласын 7 секундқа басып озды. 21 шақырымға жүгіруде әйелдер арасында Бішкектен келген Дарья Маслова көш бастады.

20.05.2019, 14:22:44, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар