ҚМИУ-де “Түлек-2019” жұмысқа орналастыру жәрмеңкесі өтті

[Дата публикации: 18.04.2019, 17:27:17, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

2019 жылы 18 сәуірде Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде “Түлек-2019″дәстүрлі жұмысқа орналастыру жәрмеңкесі өтті.

Іс-шараға өз компанияларының дамуына, жаңа күш ағымына, тез өзгеретін технологиялық қазіргі әлемде бағдарланатын жаңа мамандарға мүдделі Қазақстан кәсіпорындары мен ұйымдарының өкілдері қатысты. Олардың қатарында “АрселорМиталл Теміртау” АҚ, “Кентау трансформатор зауыты” АҚ, “Теміртау электрометаллургиялық комбинаты” АҚ, “JIB Recruitment Temirtau” ЖШС, “КазТемирСтрой” ЖШС, “Авангард-Строй” ЖШС, “Корпорация Казэнергомаш” ЖШС, “Bassel Group LLS” ЖШС, “Қарағанды мелькомбинат” ЖШС, ҚР ірі банктері, “Теміртау қаласының халықты жұмыспен қамту орталығы” КММ және басқалар.

Жәрмеңкенің мақсаты-жұмыс іздеуші түлектер мен жұмыс берушілердің мүдделерін жақындату. Кәсіпорындар үшін-бұл ЖОО-ның ең үздік түлектері арасынан болашақ, жас мамандарды таңдап алудың бірегей мүмкіндігі. Студенттер үшін бұл-әлеуетті жұмыс берушілерге елестету бақыты.

Іс-шараның салтанатты бөлімі ҚМИУ жаңа ғимаратының мәжіліс залында өтті. Студенттер алдында “Railways Systems KZ” ЖШС бас директоры Аханько Сергей Николаевич және ҚР Жеке кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу қауымдастығының президенті, Теміртау қалалық мәслихатының депутаты Владимир Анатольевич Быков сөз сөйледі.

Бұдан әрі қатысушылар жұмыс берушілермен тікелей сөйлесіп, бос жұмыс орындары туралы қажетті ақпарат алды. Көптеген жұмыс берушілер өз кадрларын жаңартуға қызығушылық танытып, резюмені қабылдай отырып, сұрақтар қойып, практикалық ұсыныстар берді.

“Барлығы жақсы ұйымдастырылған. Мен ұсынылған бос жұмыс орындарымен таныстым, кейбіреулерімен алдын ала әңгімелесуден өттім. Әзірге бәрі зерттелген жоқ,бірақ бір нәрсе ескерілді. Бұған дейін басқа қалаға кетуді жоспарладым, бірақ енді ойланамын” – деп өз пікірімен бөлісті түлектердің бірі.

Жәрмеңкеге қатысқан түлектердің айтуынша, мұндай іс-шаралар өте тиімді. Бос жұмыс орындары жәрмеңкесі – маңызды кәсіпорынға немесе ұйымға жұмысқа орналасуға тамаша мүмкіндік.

Жәрмеңке жұмысы аяқталғаннан кейін жұмыс берушілердің, декандардың және университеттің жетекші оқытушыларының қатысуымен дөңгелек үстел өтті, онда жас мамандарды жұмысқа орналастыру және олардың еңбек нарығына бейімделуінің өзекті мәселелері, кәсіпорындар мен университет арасындағы тығыз ынтымақтастықты қолдау мәселелері қаралды.

Мамандар шығару-біздің университет үшін әрқашан үлкен оқиға. 2019 жылдың түлектері университет дәстүрлерінің лайықты жалғастырушысы болады деп үміттенеміз, республикамыздың өркендеуіне өз үлесін қосады деп үміттенеміз.

18.04.2019, 17:27:17, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар