ҚМИУ-де азаматтық мүмкіндіктер өтті

[Дата публикации: 02.03.2019, 12:52:32, жариялауды: Әкімшілік]

2019 жылы 1 наурызда Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде Жастар жылы аясында «Теміртау қ. Жастар ресурстық орталығы» КММ-нің ұйымдастыруымен Азаматтық мүмкіндіктер жастар форумы өтті.

Форумның мақсаты-ҮЕҰ қызметіне тарту арқылы жастардың азаматтық бастамаларын дамыту. Қазақстан Республикасының Президенті Нұрсұлтан Назарбаевтың Қазақстан халқына биылғы Жолдауында қойылған міндеттерді табысты іске асыру үшін бүкіл қоғамды, оның ішінде үкіметтік емес секторды топтастыру ешқашан маңызды.

«Бүгінде біз үкіметтік емес ұйымдар Қазақстандағы азаматтық қоғамның ең дамыған институттарының бірі ғана емес, сонымен қатар мемлекеттің сенімді серіктесі болып табылатындығын сеніммен айта аламыз. Әлеуметтік өзгерістердің көптеген функцияларын өзіне ала отырып, олар әлеуметтік саланың түрлі проблемаларын шешуге үлкен үлес қосады, оның басты мақсаты елдің адами капиталын дамыту болып табылады»,- осы сөздермен “Теміртау қаласының Жастар ресурстық орталығы” КММ директоры Хегай Алена азаматтық мүмкіндіктер форумына бастау алды. Форумға қатысушыларға Теміртау қаласы әкімінің орынбасары Владислав Моисеевич Цай, қалалық мәслихаттың хатшысы Алексей Борисович Ломакин, Теміртау қаласының ішкі саясат бөлімінің басшысы Динара Нұртайқызы Жүнісова құттықтау сөз сөйледі.

Осы форум аясында 5 оқыту алаңы ұйымдастырылды. Олардың әрқайсысына тәжірибелі, дарынды және табысты модераторлар қатысты:

• Әлеуметтік жоба шеберханасы, модераторы Қарағанды облысы Қазақстан халқы Ассамблеясы жастар лигасының жетекшісі Урмашов Александр болды.
  • Әлеуметтік кәсіпкерлік, модератор-әлеуметтік кәсіпкер Калмагамбетова Айнур.
  • модераторы Ұлттық еріктілер желісінің қызметкері Жаркымбаева Құралай болды.
  • ҮЕҰ-ның табысты жобаларының презентациясы, модераторлар: “Жас көшбасшылар қауымдастығы” ҚБ төрағасы Аникина Людмила Николаевна, “Отражение” ҚБ төрайымы Варганова Елена Петровна және “Теміртау жастар клубы” ҚБ атқарушы директоры Сильванович Валентина.
  • Мемлекет және ҮЕҰ.

Форум аясында Қазақстан халқы Ассамблеясы жастар лигасының бірінші сессиясы өтті, онда қалалық мәслихаттың хатшысы Алексей Борисович Ломакин модератор болды.

Екі сағат өткеннен кейін форум қорытындысы шығарылды. Барлығы қатысқандары үшін сертификаттарға ие болды, сондай-ақ форумның барлық маңызды қонақтарын алғыс хаттармен марапаттады. Көптеген адамдар өздерінің әсерлерімен және эмоцияларымен бөлісіп, осындай іс-шараларды жиі өткізуге кеңес берді.

02.03.2019, 12:52:32, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар