ҚМИУ студенттері Теміртау қ. Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы ЖИТС орталығының және эпидемиологиялық қадағалау бөлімінің дәрігерлерімен кездесті

[Дата публикации: 14.12.2018, 19:01:55, жариялауды: Әкімшілік]

5 желтоқсанда ҚМЭУ 1-3 курс студенттерінің ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес орталығының өкілдерімен кезекті кездесуі өтті

СПИД орталығының психолог-дәрігері Старожукова Елена Борисовна және Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының эпидемиологиялық қадағалау бөлімінің бас маманы Раисовская Дарья Евгеньенова «СПИД-ке қарсы күрес күні және студенттердің салауатты өмір салты» туралы дәрісін оқыды.

Іс-шараның басты мақсаты – оқушылардың назарын АҚТҚ / ЖҚТБ проблемасына аудару, олардың проблемаларына деген көзқарасын өзгерту және олардың денсаулығына құндылықты дамыту, өйткені АҚТҚ / ЖҚТБ проблемасының өзектілігі мына эпидемияның таралуы қоғамның барлық салаларына әсер етеді және әрқайсымызға қатысты.
Шынында да, біздің заманымызда СПИД – бүкіл адамзаттың жаһандық проблемаларының бірі.

Біздің студенттердің пікірлері бойынша кездесу ақпараттық және пайдалы болды, осындай іс-шаралар оларға нақты әлем проблемаларына бағдар беруге көмектеседі.

Кездесу соңында дәрігерлер біздің университеттің студенттерімен осындай іс-шараларды өткізудің маңыздылығын атап өтті, осы кездесулерді ұйымдастыруға университет басшылығына алғысын білдірді, ақпараттық буклеттер таратып, студенттерге ЖИТС  орталығының мекен-жайларын және Теміртау қаласының консультациялық-диагностикалық тері-венерология бөлімшелерін еске салып, сіз вирустар мен инфекциялар туралы анонимді консультацияларға баруын болатынын еске салды.

Сонымен қатар, Теміртау қаласының ЖИТС орталығы ҚМИУ платформасында жылжымалы мобильді зертхана ұйымдастырды, онда барлық тілек білдірушілер 5 минут ішінде АИТВ/ЖИТС — ға анонимді экспресс-тестілеуден өтуге мүмкіндік алды.

14.12.2018, 19:01:55, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар