Теміртаулықтар Жеңіс күнін қарсы алды

[Дата публикации: 10.05.2018, 11:25:36, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

«Мәңгілік полк» 9 мамыр күні Теміртау қаласының басты даңғылы бойымен жүріп өтті. Бірнеше мың қалалықтар өздерінің аталары, туысқандарының суретімен бір қатарда Белгісіз солдат ескеркішіне бет алды. ҚМИУ оқытушылары және студенттері де осы мерекелік «Мәңгілік полк» іс-шарасына Ұлы Отан соғысының барлық майданының жалауларын алып шықты.

Ұлы Отан соғысы жылдарында Самарканд кентінен 230 адам соғысқа аттанды. Туған жерге олардың тек ғана 84 оралды. Қазіргі уақытта Теміртау қаласында 23 соғыс ардагері және шамамен 3000 тыл еңбеккерлері тұрады. Мемлекеттік жалаулар және Ұлы Отан соғысына қатысқан майдандар жалауларын ұстаған ақ футболкадағы ҚМИУ студенттері Гагарин атындағы алаңның ұзын бойында шеп түзеді.

Салтанатты шеру соңында Ұлы Жеңістің 73 жылдығына арналған митинг өткізілді. Теміртау қаласының әкімі Ғ.Әшімов және әскери комиссар С. Кабулов ардагерлерді және қала тұрғындарын Ұлы Жеңіс күнімен құттықтады. Қаланың би ұжымдары ардагерлерді ерекше флешмобпен құттықтады.

Белгісіз солдат ескерткіші маңында соғыс жылдарындағы солдаттардың блиндажы, медбикелер палаткалары, дала асханасы орналастырылды. Қала тұрғындарына майдандағы солдаттардың үшбұрышты хаттарын жасауды үйрету ұйымдастырылды және солдат ботқасы ұсынылды.

Митинг соңында Мәңгілік отқа гүл шоқтары қойылды.