Студенттер сыбайлас жемқорлыққа қарсы

[Дата публикации: 22.11.2017, 09:09:01, жариялауды: Әкімшілік]

Награждение команды оппозиции - Қонысбек Тәжіков и Мадина Есболова 1 место – команда Правительства Өміржол Рақымжан и Рауан Мақұм Сунгат Карипжанов

Қарағанды индустриялық университетінде 21 қараша күні “Жастар сыбайлас жемқорлыққа қарсы” атты қалалық пікір-сайыс турнирі өтті.

Турнир Теміртау қ. ішкі саясат Бөлімінің мемлекеттік әлеуметтік тапсырысы бойынша “Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекеттің алдын алу жөнінде азаматтарда көзқарас қалыптастыру” жобасы аясында және Қазақстанда желтоқсан айының алғашқы онкүндігінде аталып өтетін сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет Күніне орайластырылып өткізілді. Оның басты мақсаты – сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша қоғамдық пікірталасқа студент жастардың тартылуы және олардың хабардарлығын арттыру.

Іс-шараға мықты пікірсайысшылар және облыстық пен  республикалық пікірталас турнирлерінің жеңімпаздары қатысты.

Турнирге төмендегідей қарар енгізілді:

1. Бұл палатаның пікірі бойынша, сыбайлас жемқорлыққа тартылған шенеуніктердің мемлекеттік қызметте жұмыс істейтін жақын туыстары алатын орнына қарамастан жұмыстан шығарылуы тиіс.
  2. Бұл палатаның пікірі бойынша, шетелде сот төрелігінен жасырынған қашқын жемқорлар туысқандарына қатысты мемлекет тарапынан қандай да бір ықпал шаралар қолдану құқығын алуға тиіс.
  3. Бұл палатаның пікірі бойынша, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес ақталды.

Пікір-сайыс турнирі Американдық Парламенттік форматта өткізілді. Жеңімпаздар ұсынылатын идеялар дәлдігі, дәлелдер, қолдау, сөйлеу тәсілі және құрылымы сияқты критерийлер бойынша анықталды. Міндетті түрде әділдік, айқындық, адалдық, құрмет ескерілді.

Қазақ лигасының пікір-сайыс турнир қорытындылары:

1 орын – Үкімет командасы: Өміржол Рақымжан мен Рауан Мақұм

2 орын – оппозиция командасы: Қонысбек Тәжіков және Мадина Есболова

Үздік спикер – Тәжіков Қонысбек

Үздік төреші – Ақберген Айбибі

Орыс лигасының пікір-сайыс турнир қорытындылары:

1 орын –оппозиция командасы: Иван Головаш және Василий Ким

2 орын – Үкімет командасы: Кирилл Малов және Савелий Елефтериади

Үздік спикер – Савелий Елефтериади

Үздік төреші  – Сунгат Карипжанов

Лучший судья – Акберген АйбибіНаграждение команды Правительства (Кирилл Малов и Савелий Елефтериади)Награждение команды оппозиции (Иван Головаш и Василий Ким)

22.11.2017, 09:09:01, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар