ДҮНИЕЖҮЗІЛІК СТАНДАРТТАУ КҮНІ

[Дата публикации: 14.10.2022, 19:40:08, жариялауды: Sergey Plotnikov]

14 қазанда Қазақстан және бүкіл әлемдік ғылыми-техникалық қоғам бұл қызметтің мемлекет, экономика және қоғам үшін стратегиялық құндылығын атап өтіп, оның дамуына мыңдаған мамандардың қосқан үлесін мойындай отырып, Дүниежүзілік стандарттау күнін атап өтті.

2022 жылы Дүниежүзілік стандарттар күні: «Үздік әлемнің жалпы көрінісі» ұранымен атап өтіледі, ол дамудың негізгі басымдықтарына-ресурстарды ұтымды пайдалануға, энергия үнемдеуге, ірі қалалардың, өнеркәсіптік кәсіпорындар мен инфрақұрылым объектілерінің жұмыс істеуінің заманауи технологияларына назар аударады. Бұл стандарттарды қолдану өмірлік цикл процестерінің органикалық бөлігіне айналған салалар – идея мен реинженеринг бастап қайта құру мен жоюға дейін.

2022 жылғы 14 қазанда Дүниежүзілік стандарттар күніне орай «Стандарттау, метрология және сертификаттау» білім беру бағдарламасының студенттері және «Металдарды қысыммен өңдеу» кафедрасының оқытушылары «Қазақстандық стандарттау және метрология институты» РМК Қарағанды филиалы (КазСтандарт) өткізген жоғары оқу орындарының, колледждердің және ПОҚ студенттеріне арналған Ашық есік күніне ISO жалпыға бірдей әлемдік ұранымен қатысты: «Жақсылық үшін ынтымақтастық».

Аталған іс-шара аясында стандарттау саласындағы мамандар мен «Ұлттық сараптама және сертификаттау орталығы»АҚ (ҰлттықСжСО) қызметкерлерінің сөз сөйлеуі, сондай-ақ ұлттық және Халықаралық стандарттау саласындағы мәселелерді, осы процестердегі Қазақстанның рөлін талқылау болды.

«Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы» АҚ

Қазақстан стандарттау және метрология институты

14.10.2022, 19:40:08, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар