ШЕРХАН МҰРТАЗА 90 ЖЫЛ

[Дата публикации: 19.10.2022, 13:00:55, жариялауды: Sergey Plotnikov]

19 қазан Қарағанды индустриялық университетінде жазушы Шерхан Мұртазаның 90 жылдығына арналған кураторлық сағат өтті.

Бүгін біз 90 жасқа толар еді қазақтың көрнекті қайраткері Шерхан Мұртаза туралы әңгімеледі. Шерхан Мұртаза кім және ол ұрпаққа қандай шығармашылық мұра қалдырды. Шерхан Мұртаза – қазақ әдебиетінің көрнекті қайраткері, корифейі, Қазақстан журналистерінің бір емес бірнеше ұрпағын тәрбиелеген ғажайып қаламгер. Бай еңбек қызметі және әдебиет саласындағы зор жетістіктері үшін көрнекті қазақстандық көптеген құрметті атақтар мен марапаттарға ие болды.

Студенттерге автордың шығармалары ғана емес, сонымен қатар оның өмірі мен шығармашылығы туралы мерзімді басылымдар қойылған экспозиция назарға ұсынылады.

Шерхан Мұртаза-қазақ әдебиетінің көрнекті қайраткері, корифейі, Қазақстан журналистерінің бірнеше буынын тәрбиелеген керемет жазушы. Бай еңбегі мен әдеби саладағы орасан зор жетістіктері үшін көрнекті қазақстандық көптеген құрметті атақтар мен марапаттарға ие болды.

Шерхан Мұртаза көптеген өмірлік сынақтардан өтті. Бірақ қиындықтарға қарамастан, жазушы адамгершілікті, оптимизмді, еңбекқорлықты, жауапкершілікті және өз халқына адалдықты сақтап қалды.

19.10.2022, 13:00:55, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар