ҚарИУ-не Гази университетінің профессоры Айдын Четын келді.

[Дата публикации: 07.10.2022, 11:32:48, жариялауды: Sergey Plotnikov]

2022 жылдың 5 қазанында Қарағанды индустриалды университетінің “Жасанды интеллект технологиясы” кафедрасына Түркиядан келген қонақ – профессор Айдын Четын (Aydin Çetin) келді. Профессор Түркияның ең ірі жоғары оқу орындарының бірі – Анкара қаласында орналасқан Гази университетінің өкілі. Айдын Четин осы университетте Компьютерлік инженерия кафедрасында жұмыс істейді.

Профессор Айдын Четын рецензияланатын халықаралық басылымдарда 57 жарияланымның, оның ішінде Scopus базасына кіретін журналдарда 31 мақаланың бірлескен авторы болып табылады. Профессор жүргізген зерттеулердің өзектілігі оның жарияланымдарының дәйексөзімен және сәйкесінше Хирштің жоғары индексімен (H-Index (Scopus) = 8, H-Index (WoS) расталады.

Түрік профессорының ҚарИУ-ге сапары 2022 жылдың 3 қарашасына дейін жалғасады. Теміртауда болған уақытында Айдын Четын бакалавриат студенттеріне, магистранттар мен докторанттарға арналған сабақтарды, “жасанды интеллект технологиясы” кафедрасының профессор-оқытушылар құрамына және профессор-оқытушылар құрамына басқа да құрылымдық бөлімшелеріне арналған тренингтерді ұйымдастыруға және өткізуге қатысады. Сондай-ақ, ғылыми зерттеулерді бірлесіп жүргізу жоспарлануда, олардың нәтижелері жетекші ғылыми басылымдарда жарияланатын болады.

07.10.2022, 11:32:48, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар