КАРИУДА “ТАЗА СЕССИЯ”АКЦИЯСЫ БАСТАЛДЫ!!!

[Дата публикации: 04.05.2022, 18:28:24, жариялауды: Sergey Plotnikov]

ҚарИУ жазғы емтихан сессиясы кезінде университет әкімшілігі, Студенттік Парламент, «Саналы ұрпақ» студенттік клубы, Жастар ісі комитеті, Тәрбие жұмысы және жастар саясаты жөнінжегі департамент комплаенс-офицермен бірлесе отырып, ауқымды іс-шара «Таза сессия» сыбайлас жемқорлыққа қарсы акция ұйымдастырылды.

Акцияның негізгі мақсаты – студенттердің құқықтық санасы мен белсенді азаматтық ұстанымын, Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын бұзу көріністеріне төзбеушілік қасиеттерін қалыптастыру. Ұйымдастырушылардың айтуынша, парақорлыққа ұшырау өз алдына мақсат емес. «Таза сессия» акциясының бастамашыларының басты мақсаты – енді қолға алынып жатқан студенттерге сыбайлас жемқорлықтың не екенін, оның салдары қандай болатынын түсіндіру.

Қарағанды индустриялық университетінде «Таза сессия» акциясы аясында білім беру ортасындағы бейресми қарым-қатынастар мен сыбайлас жемқорлықты жоюға бағытталған емтихан сессиясының объективтілігі мен ашықтығын қамтамасыз ету шаралары жүзеге асырылады.

Акция барысында университетте сыбайлас жемқорлыққа қарсы үгіт-насихат жұмыстары жүргізіледі: университеттің барлық оқу ғимараттарында: дәстүрлі түрде ұсыныстар мен ескертулер үшін «Сенім жәшіктері» орналастырылған, университеттің ресми сайтында Ректор блогы жүргізіліп, Әдеп жөніндегі уәкілдің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі бөлімінде «АКАДЕМИЯЛЫҚ АДАЛДЫҚТЫ БҰЗУ ФАКТІЛЕРІ БОЙЫНША СТУДЕНТТЕРДІҢ ҮНДЕУІ@»-, айдары бар, мұнда әрбір студент емтихан сессиясында кез келген сұрақтарын қоя алады, тиісті үгіт-насихат плакаттары, стендтер орналастырылған.

Сондай-ақ, акция аясында студенттер арасында білім беру қызметтерін көрсету сапасына және емтихан тапсыруға қанағаттану мәселесі бойынша сауалнама, сондай-ақ студенттегі сыбайлас жемқорлық көріністерінің факторларын зерттеуге арналған әлеуметтік сауалнама жүргізіледі және емтихан сессиясы кезінде жағымсыз фактілерге байланысты мәселелерді ашық талқылау жүзеге асырылады.

04.05.2022, 18:28:24, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар