Қарағанды индустриялық университетінде «TemirTau SmartTech Hackathon» Республикалық Хакатоны өтті

[Дата публикации: 22.04.2022, 18:46:55, жариялауды: Sergey Plotnikov]

2022 жылдың 21-22 сәуірінде Қарағанды индустриялық Университетінде “Жасанды интеллект технологиялары” кафедрасының ұйымдастыруымен Қазақстан жоғары оқу орындарының студенттеріне арналған “TemirTau SmartTech Hackathon” Республикалық Хакатоны өтті.

Хакатонның ашылуында Теміртау қаласы әкімінің орынбасары Цай Владислав Моисеевич және “Қарағанды индустриялық университеті” КеАҚ Басқарма мүшесі – ғылыми жұмыс және халықаралық байланыстар жөніндегі проректоры Сапарходжаев Нұрбек Пажарбекович құттықтау сөз сөйледі. Іс-шараға сондай-ақ Хакатонның ұйымдастырушылары мен демеушілері қатысты: Қарағанды облысының ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы, “АрселорМиттал Теміртау” АҚ және “Халық банкі”АҚ өкілдері.

“TemirTau SmartTech Hackathon” Ха катоны – Ақпараттық технологиялар саласындағы өзекті мәселелерді шешуге бағытталған Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары оқушыларының білім беру, жобалау және коммуникациялық форумы.

“TemirTau SmartTech Hackathon” Хакатонының мақсаты-қойылған міндеттердің перспективалы жобалық шешімдерін әзірлеген командаларды анықтау және кәсіби дамыту.

Хакатонның ұйымдастырушылары мен демеушілері ретінде:

* Теміртау қаласының әкімдігі;

* Қарағанды облысының ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және мұрағаттар басқармасы;

* “АрселорМиттал Теміртау”АҚ;

* “Қазақстан Халық банкі”АҚ.

Хакатонның негізгі ұйымдастырушысы Қарағанды индустриялық университеті.

“TemirTau SmartTech Hackathon” Республикалық Хакатонына 12 команда қатысты, олардың ішінде Ә.Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау университеті, Е.Бөкетов атындағы Қарағанды университеті, Қазтұтынуодағы Қарағанды Экономикалық Университеті, Қарағанды медициналық университеті, Нархоз Университеті және Қарағанды индустриялық университеті студенттері.

Хакатонның ұйымдастыру комитеті қатысушы командалардың алдына Ақпараттық технологиялар саласында үш міндет қойды. Хакатонның ережелеріне сәйкес, оның қатысушылары кез-келген бағдарламалау тілдерін қолдана отырып, тапсырмалардың жобалық шешімдерін жасауы керек. Тапсырмалар бойынша жұмыс аяқталғаннан кейін қатысушы командалар қазылар алқасының алдында өздерінің жобалық шешімдерін ұсынды.

Қазылар алқасы келесі критерийлердің жиынтығы бойынша 10 балдық шкаламен жобалық шешімдерді бағалады:

1) жобалау идеясының ұйымдастыру комитетінің өкілдері қойған міндетке сәйкестігі;

2) жобалық шешімнің бірегейлігі және инновациялылығы;

3) техникалық шешімнің пысықталуы;

4) ұсынылған жобалық шешімнің экономикалық тиімділігі;

5) презентациялық материалдарды дайындау және сөз сөйлеу сапасы;

6) жобалық шешімнің әлеуеті.

Жобалық шешімдерді көрсету және қазылар алқасының отырысы аяқталғаннан кейін Хакатон нәтижелері жарияланды.

Бірінші орынды А.Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университетінің (Қарағанды қ.) командасы иеленді: Мамедова Ева, Джумабаева Карина және Богомолова Вероника (жетекшісі – Кайбасова Динара Женисбековна).

Екінші орынды Қарағанды индустриялық университетінің (Теміртау қ.) командасы иеленді: Жумагельдиев Мерген, Суменко Николай, Криворучка Григорий және Комаров Владислав (жетекшісі – Кан Светлана Васильевна).

Үшінші орынды Нархоз университеті (Алматы қ.) мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университеті командалары өзара бөлісті. Нархоз университетінің атынан студенттер Жуман Азель, Надырханова Надира, Серікқан Аян және Тұрсынқұл Бақдәулет (жетекшісі – Тлеубердиева Гүлнара Исабекқызы), ал Х. Досмұхамедов атындағы Атырау университетінің командасынан қатысқан студенттер Ғапаров Дәурен, Жақия Ақәділ, Сайфонов Әміржан (жетекшісі – Габдулова Айгүл Ермекқызы).

Ұйымдастыру комитетінің өкілдері Хакатон жеңімпаздарын Теміртау қаласының әкімдігі, “АрселорМиттал Теміртау” АҚ, “Қазақстан Халық банкі” АҚ демеушілері ұсынған бағалы сыйлықтармен марапаттады.

Нархоз университеті (Алматы қ.) және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университеті (Атырау қ.) командаларына үшінші орын иелеріне сыртқы SSD-жинақтағыштар табысталды.

Екінші орын алған Қарағанды индустриалдық университеті командасының өкілдері “Сулпак” дүкенінен техника сатып алуға жалпы сомасы 200 000 теңге (50 000 теңгеден әр қатысушыға) сертификат берілді.

А.Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті командасының студенттері бас жүлде – ноутбукке ие болды.

Барлық қатысушыларға Хакатонға қатысқаны туралы сертификаттар берілді.

Просмотров: 1  477
22.04.2022, 18:46:55, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар