КарИУ мен Террикон алқабының (Терриконовая долина) ынтымақтастығы жаңа деңгейге көтерілуде

[Дата публикации: 30.03.2022, 22:33:33, жариялауды: Sergey Plotnikov]

2022 ж. 17 наурызында Қарағанды қ. «Терриконовая долина» IT-хабында Ақпараттық технологиялар саласындағы бизнесмендер мен әзірлеуші – мамандар үшін бейресми кездесу (конференцияемес) өтті!

Конференцияемес пікірталас іс-шарасының форматы, онда қатысушылар оның жұмыс барысын өздері анықтайды. Іс-шара спикерлердің дәрістерін, нетворкинг пен бейресми жағдайда қарым-қатынасты біріктіреді.

Конференцияемеске ғылыми жұмыс және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Сапарходжаев Нұрбек Пажарбекович және «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының екі оқытушысы Титова Жанна Ивановна мен Токсеит Динара Қуандыққызы, сондай-ақ «Бағдарламалық инженерия», «Жасанды интеллект технологиялары», «Автоматтандыру жүйелерінің инженериясы» және «Металдарды қысыммен өңдеу» білім беру бағдарламалары бойынша оқитын 35 студент қатысты.

Бұл жолы іс-шараның негізгі тақырыбы ойындарды әзірлеу (GameDev) болды. Бұл тақырып 2021 жылдың қыркүйек айынан бастап «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының аға оқытушысы Титова Жанна Ивановнаның жетекшілігімен жұмыс істейтін ойындарды бағдарламалау үйірмесінің қатысушылары үшін ерекше қызықты болды.

Спикер Саадулаев Ислам өзі іске қосқан бизнес-жобалар туралы презентация өткізді. Сөз сөйлеу барысында сарапшы дамып келе жатқан нарықты талдау саласындағы білімдерімен бөлісіп, тыңдаушыларға минималды инвестициялармен минималды өміршең өнімді (MVP) қалай жасау керектігін және оны әртүрлі ойын алаңдарына, соның ішінде халықаралық ойын алаңдарына қалай бейімдеу керектігін айтты.

Одан әрі конференцияемес барысында бизнес және даму залдарында спикерлер сөз сөйледі. Бірінші спикер Максим Иванченко «Gamedev: хоббиден мамандыққа» тақырыбымен сөз сөйледі. Өз сөзінде ол компьютерлік ойындарды дамыту саласында жұмыс істеу үшін қажетті дағдылар, ойындардың бағыттары, кодтары мен дизайны туралы айтты.

Әзірлеу залында Евгений Захаровтың дәрісі өтті, ол «Ойын әзірлеушісінің мансабы» тақырыбымен сөз сөйледі, осы залда болған конференцияемес қатысушылары Қазақстанда IT-саласында өзінің кәсіби жолын неден бастаған дұрыс, осы салада жұмыс істеу үшін қандай бастапқы жолдар қажет екенін білді. Артем Слесаренко «Консольдық және PC нарықтардағы self-баспаның тәжірибесі» тақырыбымен сөз сөйлеп, Қарағанды индустриялық университетінің студенттерімен ойынды әртүрлі платформаларда шығару тәжірибесімен бөлісті.

Кафедра Пи-21 тобының студенті Плотников Сергей ең белсенді қатысушы ретінде конференцияемес ұйымдастырушыларынан кітап түрінде сыйлық алды.

Өткен іс – шара қатысқан ҚарИУ студенттерінің қызығушылығын тудырды. КарИУ «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасы «Терриконовая долина» IT-хабымен және Қарағанды облысының ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және мұрағаттар басқармасымен ынтымақтастықты жалғастырады.

Просмотров: 1  379
30.03.2022, 22:33:33, Sergey Plotnikov Тараулар: Жаңалықтар