“TemirTau-2022″Хакатоны

[Дата публикации: 16.02.2022, 18:18:12, жариялауды: Umit Khuangan]

2022 жылдың 18 ақпанында сағат 13.00-де Қарағанды индустриялық университетінің жаңа корпусының 223 аудиториясында “TemirTau-2022” мектеп және колледж оқушылары үшін қалалық Хакатон ашылады.

“TemirTau-2022” хакатоны – бұл Теміртау қаласының жалпы білім беретін мектептері мен колледждері оқушыларының білім беру, жобалау және коммуникациялық форумы, оны өткізудің мақсаты білім беру және қоғамдық өмір саласында цифрлық технологияларды енгізу бойынша өзекті міндеттерді шешу үшін IT-бағытта неғұрлым перспективалы жобаларды әзірлеген командаларды анықтау және кәсіби дамыту болып табылады.

Хакатонды өткізудің негізгі міндеттері:

– Қарағанды индустриялық университетінің құрылымдық бөлімшелері мен Теміртау қаласының кәсіпорындарын жобалау қызметіне тарту үшін Теміртау қаласының мектептері мен колледждерінің оқушылары арасынан перспективалы, талантты, мақсатқа ұмтылған жастар өкілдерін іздеу;

– жасанды интеллект технологиялары, ақпараттық қауіпсіздік, бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу салаларында білім алушылардың кәсіби өсуін дамыту;

– қатысушылардың идеяларын қолдау;

-ІТ-жобалармен пәнаралық командалық жұмыс тәжірибесін және креативті ойлауды дамыту;

-бизнес-міндеттердің жобалық шешімдерінің деректер банкін қалыптастыру;

– жастардың жетекші компаниялардың басшыларымен және сарапшыларымен тікелей қарым-қатынас жасау мүмкіндігін беру.

“TemirTau-2022” қалалық Хакатонына қатысуға Теміртау жоғары политехникалық колледжі, Қарағанды индустриалды Университеті жанындағы Теміртау экономикалық колледжі, Теміртау техникалық колледжі, “Озат” мамандандырылған ақпараттық технологиялар мектеп-интернаты, №9 лицей, Бірінші Теміртау классикалық лицейі, Ә. Бөкейханова  атындағы гимназия өкілдерінен жобалар ұсынылды. № 14, 20, 27 жалпы білім беретін орта мектептер, келесі бағыттар бойынша орындалған:

* Ақылды қала;

* Ақылды университет;

* Қоғам өміріндегі Ақпараттық технологиялар.

Барлық үш бағыт өте өзекті, өйткені IT-технологияларды, жасанды интеллектті жетілдіру және белсенді енгізу, цифрландыру Қазақстан Республикасы экономикасының басым трендтерінің бірі болып табылады және Қарағанды индустриялық университеті осы инновациялық қызмет саласы үшін мамандарды даярлау процесінің бірінші және өте маңызды буыны болуға арналған.

16.02.2022, 18:18:12, Umit Khuangan Тараулар: Жаңалықтар