TemirTau-2022 хакатоны

[Дата публикации: 21.02.2022, 10:18:09, жариялауды: Umit Khuangan]

2022 жылдың 18 ақпанында Қарағанды индустриялық университетінің ұйымдастыруымен “TemirTau-2022” бірінші қалалық хакатон өтті, оған Теміртау қаласының колледждері мен мектептері оқушыларының командалары қатысты. Олар білім беру және қоғамдық өмір саласында цифрлық технологияларды енгізу бойынша өзекті міндеттерді шешу үшін IT-бағыты бойынша 15 жоба ұсынылды.
Бұл жобаларды “АрселорМиттал Теміртау” АҚ, “Халық банкі” АҚ, Қарағанды облысының ақпараттандыру, қызмет көрсету және архивтер басқармасы, КарИУ және т. б. өкілдері бар қазылар алқасы бағалады.

Бұл жарыста “TemirTau-2022” хакатонының қатысушылары ақылды қала, цифрлық университет құру бойынша қызықты жобаларды, сондай-ақ оқуда және адамдардың күнделікті өмірінде қолдануға арналған түрлі қосымшаларды ұсынды.

Командалар сайысы қызу және шығармашылық атмосферада өтті, оның нәтижесі бойынша қалалық хакатонда №9 лицейдің “Сақ бол және өз-өзіңді сақта”атты мектеп оқушыларының жобасы 1 орынды иеленді.
2-орынды Теміртау жоғары политехникалық колледжінің студенттерінің “Dex-SU-AZ” Platon”интетес жобасы жеңіп алды.
3 орынды Менделеев кестесінің “EITable”негізгі элементтерін есте сақтау үшін мобильді қосымша әзірлеген №14 орта мектептің балалары алды.
Жеңімпаздар ноутбук, планшеттер, смарт-сағаттар, фитнес-білезіктер түрінде бағалы сыйлықтар алды. Жеңімпаз оқушылар Қарағанды индустриялық университетінде оқуға жеңілдіктер беретін сертификаттар алды.

Ұйымдастырушылар мен демеушілер ретінде Теміртау қаласының әкімдігі, Қарағанды облысының ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы, “Қазақстан Халық банкі” АҚ, “АрселорМиттал Теміртау”АҚ болды.
Хакатонның ашылуына Теміртау қаласының әкімі Бегимов Қайрат Баяндыұлы қатысып, сөз сөйледі.

21.02.2022, 10:18:09, Umit Khuangan Тараулар: Жаңалықтар