КарИУ-да «Жасанды интеллект технологиясы» кафедрасының және Техника-экономикалық колледжінің студенттеріне web-әзірлеу және бейне-аналитика бойынша қонақ дәрістері өтті

[Дата публикации: 10.12.2021, 17:29:29, жариялауды: Umit Khuangan]

Қарағанды индустриялық университетінде «Жасанды интеллект технологиясы» кафедрасының 2, 3 және 4 курс студенттеріне, сондай-ақ Техника-экономикалық колледж студенттеріне 2 қонақ дәрісі өткізілді. Бірінші дәріс қазақ тілінде оқитын студенттер үшін, ал екінші дәріс орыс тілінде оқитын студенттер үшін өтті.

«Бағдарламалық инженерия» және «Жасанды интеллект технологиялары» білім беру бағдарламалары бойынша оқитын студенттерге арналған алғашқы дәрісті «Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы» АҚ web-әзірлеушісі Аженов Алмат Тажиханович оқыды. Кездесу барысында спикер студенттерге StartUp жобаларын жобалау және әзірлеу, деректер базасын, WEB қосымшаларды жобалау және Front/mobile apps-пен интеграция туралы айтып берді.
«Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының «Бағдарламалық инженерия», «Автоматтандыру жүйелері инженериясы» білім беру бағдарламалары бойынша оқитын орыс тілді топтары мен «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету» мамандығы бойынша білім алатын Техника-экономикалық колледждің бітіруші топ студенттері үшін өткізілген екінші дәріс бейнеталдау тақырыбына арналды. Спикер ретінде «Перспектива «Ғылыми-өндірістік бірлестігі» ЖШС техникалық директорының міндетін атқарушы Ким Максим Константинович сөз сөйледі. Ол студенттермен «Перспектива «Ғылыми-өндірістік бірлестігі» ЖШС-нің «Қауіпсіз қала» жүйелері үшін бағдарламалық және аппараттық шешімдерді әзірлеу саласындағы жұмыс тәжірибесімен бөлісті.

Бейнеаналитика-бұл нақты уақыт режимінде бейнекамералардан немесе мұрағаттық жазбалардан алынған кескіндер тізбегін талдау негізінде әртүрлі деректерді автоматтандырылған түрде алу үшін компьютерлік көру әдістерін қолданатын технология.

Бейнеаналитика-бұл бейне мазмұнмен жұмыс істеуге арналған бағдарламалық жасақтама (бағдарламалық жасақтама). Бағдарламалық жасақтама адамның тікелей қатысуынсыз бейне бақылау жүргізуге және деректерді талдауға мүмкіндік беретін машиналық көру алгоритмдерінің жиынтығына негізделген. Бейне аналитика функциялары сандарды тану мәселелерін шешу үшін сәтті қолданылады (көлікте, вексельдерде, құжаттарда және т. б.), оқиғаларды анықтау (қозғалыс, рұқсат етілген сызықтар мен шекараларды кесіп өту, аймақтарда болу, заттарды қоршау арқылы лақтыру және т. б.), қауіпті жағдайларды анықтау (адамдардың жиналуы, қараусыз қалған заттар, жану және түтін және т.б.), адамның бет-әлпетін тану және оларды мәліметтер базасынан іздеу.

Просмотров: 1  291
10.12.2021, 17:29:29, Umit Khuangan Тараулар: Жаңалықтар