ҚарИУ-да «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының студенттеріне арналған IP-телефония туралы қонақ дәрісі өтті

[Дата публикации: 03.12.2021, 18:36:40, жариялауды: Umit Khuangan]

2021 жылдың 3 желтоқсанында Қарағанды индустриялық университетінде «Жасанды интеллект технологиясы» кафедрасының студенттеріне қонақ дәрісі өтті. Университеттің қонағы «АрселорМиттал Теміртау» АҚ өндірістік байланыс учаскесінің бастығы Кузнецов Евгений Михайлович болды.

IP-телефония негіздеріне арналған дәрісті «автоматтандыру жүйелері инженериясы», «Жасанды интеллект технологиялары», «Бағдарламалық инженерия» білім беру бағдарламалары, сондай-ақ «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету» және «Автоматтандыру және басқару» мамандықтары бойынша білім алатын «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының 50-ден астам студенті тыңдады.

IP-телефония (немесе VoIp, ағылшынша Voice over ip; IP-телефония)- интернет желісі немесе басқа да IP желісі бойынша дыбыстық сигналды жіберетін байланыс жүйесі. Сигнал байланыс каналы бойымен сандық түрде жіберіледі, және де жіберілер алдында шығынды жою үшін сығылады.

Іс-шара барысында лектор студенттерді әлемдегі телефон байланысының даму тарихымен, IP-телефонияның дәстүрлі телефон байланысынан негізгі айырмашылықтарымен, IP-желінің жұмыс істеу қағидатымен, өндірісте жедел-диспетчерлік байланысты қолдану ерекшеліктерімен таныстырды.

Просмотров: 1  026
03.12.2021, 18:36:40, Umit Khuangan Тараулар: Жаңалықтар