[Дата публикации: 29.11.2021, 15:25:00, жариялауды: Umit Khuangan]

2021 жылғы 29 қарашада Қарағанды индустриялық университетінде 2-3 курс студенттерімен «Жастар денсаулық орталығының қызметі» және «Буллинг: жаһандық проблема және оны шешу» тақырыбында кездесу-дәріс өтті. Іс-шара № 1 емхана КМК (МЦЗ) психологтары М. К. Асилова және Теміртау қаласының Жастар ресурстық орталығының психологтары Е. В. Сергованцевпен әріптестікте КарИУ ТЖжЖС Департаментінің тәрбие жұмысы бойынша іс-шаралар жоспарына сәйкес өткізілді.

Теміртау қ.ЖДО ұйымы келесі қызмет түрлері бойынша жұмыс жүргізеді: медициналық орталықтар мен мекемелер, дерматовенерологтар, уролог-дәрігердің, гинекологтың консультациялары, психолог пен психотерапевтің қабылдауы. Орталық Теміртау қаласының № 1 емхана платформасында жұмыс істейді. Сонымен қатар, жастар денсаулық орталығы жасөспірімдер мен жастардың денсаулығын сақтау және нығайту мәселелері бойынша білім беру жұмыстарын жүргізеді. Сондай-ақ, отбасын жоспарлау, отбасылық кеңес беру мәселелері қарастырылады. Жастар денсаулық орталығында білікті мамандар қабылдау жүргізеді: психологтар, дерматовенерологтар, гинекологтар, құқықтық мәселелер бойынша заңгер.

Буллинг -бұл қудалау, бір адамды екіншісіне (басқаларға) агрессивті қудалау. Оны әр түрлі жолмен білдіруге болады: әдепсіз әзілдер мен қорлаудан бастап ұрып-соғуға дейін. – Уланған адамдар қандай мақсатқа ұмтылады? — Негізгі мақсат — жәбірленушіні қорқыту, оны өзіне бағындыру.

Университет сайтында анонимді психологиялық кабинет жұмыс істейді, ол арқылы біздің студенттер өз сұрақтарына жауап ала алады және білікті психологиялық көмек алады.

29.11.2021, 15:25:00, Umit Khuangan Тараулар: Жаңалықтар