ЖИТ кафедрасында ашық мастер-класс өтті

[Дата публикации: 22.11.2021, 17:41:22, жариялауды: Umit Khuangan]

Ағымдағы жылдың 22 қарашасында “Жасанды интеллект технологиялары” кафедрасында “Энергетика, көлік және басқару жүйелері” факультетінің әдістемелік апталығын өткізу аясында “Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар” пәні бойынша ашық мастер-класс өтті, оған ХТОВ, ТФП, ПЭиПБ, МЦМ, ТППиОЖКХ-21с. академиялық топтарының студенттері белсенді қатысты.

Мастер-класс барысында Крамер әдісін қолдана отырып, қарапайым итерацияның қадамдық математикалық әдісінің көмегімен, сызықтық алгебралық теңдеулер жүйесін шешу әдістері, сондай-ақ, бұл әдісті Microsoft Excel кестелік процессорының математикалық функцияларын қолдана отырып ойнату және заманауи ақпараттық-коммуникациялық онлайн қызметтер мен веб-қосымшалардың көмегімен сызықтық алгебралық теңдеулер жүйесінің дұрыс шешілуін тексеру қарастырылды.

Шеберлік сабақты “Жалпы білім беру пәндері” кафедрасының аға оқытушысы Холодова Галина Михайловна және “Жасанды интеллект технологиясы” кафедрасының оқытушысы Попова Нина Евгеньевна ұйымдастырып, өткізді.
Сабақты қорытындылай келе, іс-шараға қатысушылар математикалық есептерді шешуде заманауи ақпараттық-коммуникациялық құралдарды қолдану ақпарат беру мүмкіндіктерін кеңейтіп қана қоймай, сонымен қатар таным процесіне белсенді қатысады, математикалық логиканы дамытады және қолданылатын іс-қимыл әдістерінің ауқымын кеңейтеді, осылайша танымдық процесті басқарудың икемділігін қамтамасыз етеді. Сонымен қатар, интернет-сервистердің алуан түрлілігі әркімге қосымшаны таңдауда өзін шектемеуге, сондай-ақ егжей-тегжейлі шешім әдістерін ұсынудың қолжетімділігі бойынша неғұрлым қолайлы онлайн сервисті таңдауға мүмкіндік береді. Оқушылар байқағандай, АКТ-ны пайдалану кезінде бірнеше секунд ішінде ең күрделі есептеулер мен дәл есептеулер жүргізуге болады.

22.11.2021, 17:41:22, Umit Khuangan Тараулар: Жаңалықтар