КАРИУДА «ШАҒЫН ЖӘНЕ МИКРОБИЗНЕС ТУРАЛЫ» ҒЫЛЫМИ СЕМИНАРЫ ӨТТІ

[Дата публикации: 08.04.2021, 17:27:15, жариялауды: Әкімшілік]

Бүгін, 2021 жылы 8 сәуірде ҚарИУ ғылыми айлығы іс-шаралары шеңберінде «Шағын және микробизнес туралы» ғылыми семинар өткізілді.

Кездесудің тақырыбы: «Кәсіпкерлік білім еңбек нарығының және тұрақты экономикалық өсімнің драйвері ретінде» талқыланды.

Бұл семинарға студенттер, магистранттар және университет оқытушылары онлайн режимінде де, конференц-залында да қатысты.

Шақырылған қонақтардың қатысуы бұл кездесуге ерекше мән берді:

1. Әзиз Оразұлы, Қарағанды облысы Кәсіпкерлер палатасы, «Атамекен» ҰКО Теміртау қаласындағы филиалының директоры;
  2. Руслан Радикович Ямолтиндинов – «EliteTechnologyKZ» ЖШС, «EliteC ConstructionKZ» ЖШС, «EliteGas» AGZS бас директоры, Теміртау қалалық мәслихатының депутаты;
  3. Азамат Алиевич Алтайбаев – «Ақ жол-ТА» мердігерлік құрылыс компаниясының директоры, «Батыл Жүрек» қайырымдылық қоры, қоғамдық қорының сенімді өкілі, Теміртау қалалық мәслихатының депутаты (онлайн қатысу);
  4. Зульфия Исхаковна Ковалева – «КонсультантЪ» ЖШС директоры (онлайн қатысу)

Семинар  барысында қатысушылар Қазақстан Республикасындағы макроэкономикалық ахуалмен және шағын және микро кәсіпкерлік субъектілерінің елдің ІӨҮ қосқан үлесімен, сондай-ақ аймақтардағы шағын орта кәсіпкерліктің динамикасы мен құрылымының көрсеткіштерімен танысты. Қазақстан Республикасының Теміртау қаласы кәсіпкерлерінің жетістік шеберлік сабақтары ерекше қызығушылық тудырды. Бизнесмендер барлық сұрақтарға жауап берді: студенттерден  де, желідегі қатысушылардан да олар өздерінің құнды сабақтары мен кеңестерімен бөлісті. Бірнеше жылдан бері біздің университетпен тығыз ынтымақтастықта болып келе жатқан Қарағанды облысы Кәсіпкерлер палатасы, «Атамекен» ҰКО Теміртау қаласындағы филиалының директоры Әзиз Оразұлы де көптеген қызықты жайларды айтты: жас адам, студент, бастаушы маман қандай қолдау көрсете алады, «Атамекен» ҰКП грант алу үшін қандай құжаттар пакеті ұсынылуы керек; бизнес-жоспарды қалай жазып, қаржыландыруға болады; жақын болашақта кәсіпкерліктің қандай бағыттары ең озық болып табылады; бастаушы кәсіпкерге мемлекеттік қолдаудың қандай шаралары бар екендігі туралы толық ақпарат берді.

08.04.2021, 17:27:15, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар