ҚАРИУ СТУДЕНТТЕРДІҢ ФИЗИАТОР ДӘРІГЕРМЕН КЕЗДЕСУІ ӨТКІЗІЛДІ

[Дата публикации: 16.04.2021, 16:16:53, жариялауды: Әкімшілік]

2021 жылы 16 сәуірде Қарағанды индустриялық университетінде студент жастардың облыстық Фтизиопульмонология орталығы Теміртау қаласындағы филиалының фтизиатр дәргері Сәуле Айманқызы Кенжебаевамен кездесуі өткізілді. Кездесудің тақырыбы «Туберкулез және оның алдын-алу», өйткені қазіргі кезде туберкулез – бұл барлық тіндік органдардың зақымдалуымен сипатталатын, бірақ көбінесе өкпелермен, клиникалық белгілермен және интоксикациямен сипатталатын инфекциялық аурулардың бірі.

Іс-шараның мақсаты – жас ұрпаққа туберкулез инфекциясының себептері мен көздерін, алдын алу шараларын, сондай-ақ осы аурудың қоғамға және жеке адамдарға тигізетін зардаптарын түсіндіру.

Кездесу барысында Сәуле Айманқызы аурудың пайда болуы және оның жұғу жолдары туралы толықырақ айтты. Ол туберкулездің алдын-алудың негізгі ережелерін түсіндірді, Теміртау қаласы мен Қарағанды облысындағы туберкулез ауруы мен одан болатын өлімнің статистикасымен таныстырды.

Біздің студенттер белсенді қатысып, сұрақтар қойды, олар фтизиатрдан толық жауаптар алды.

Іс-шара соңында Сәуле Айманқызы Кенжебаева қатысушыларға зор денсаулық тіледі. Ол кез-келген ауру сияқты туберкулездің алдын алу емделуден гөрі оңай болатынын, денсаулығыңызға мұқият қарау, салауатты  өмір салтын ұстану, зиянды әдеттерден бас тарту және белсенді өмір позициясы туберкулез қаупінің алдын алуға көмектесетінін еске салып: «Біздің денсаулық біздің қолымызда!» – деді.

Іс-шара туберкулездің алдын алуға арналған ақпараттық парақшалар, жадынамалар мен буклеттерді таратумен аяқталды.

16.04.2021, 16:16:53, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар