ҚарИУ Ғылым айының қорытындысын шығарды

[Дата публикации: 30.04.2021, 19:50:07, жариялауды: Әкімшілік]

Бүгін Қарағанды индустриялық университетінде «Ғылым айлығы – 2021» іс-шаралары  қорытындыланды, айлық аясында факультеттердің барлық кафедралары студенттер, магистранттар мен докторанттар арасында бірқатар шығармашылық және ғылыми жарыстар өткізілді.

2021 жылы 30 сәуірде өткізілген іс-шаралардың нәтижелері бойынша марапаттау рәсімі өткізілдііс-шараларға белсенді қатысысқан қатысушылар дипломдар және Алғыс хаттармен марапатталды.

Сонымен, дәстүрлі LI (51-ші) Халықаралық ғылыми конференцияның жұмыс нәтижелері бойынша «Жастар, ғылым және техника: жетілдіру жолдары және интеграция» онлайн форматында, ол Қазақстан Республикасының ғылым күніне арналған кәсіби, ғылыми және іскери қоғамдастықтың үздік өкілдерін біріктірді, «Техникалық ғылымдар» секциясында марапатталды:

ІІІ орын: ЖЭЖ-ЭЖЖ-18 тобының студенті Ернаур Ерболов, жетекшісі: Валерий Михайлович Дружинин;

II орын: студент гр. АИЖ-19 тобының студенті Илья Левченко, жетекшісі: Татьяна Ивановна Сиверская;

1 орын: ӨАҚ-19қ тобының студенті Арман Сактапберген, жетекшісі: Айгерим Нурсулановна Касенова.

«Цифрландыру және жасанды интеллект технологиялары» секциясы бойынша орындар келесідей бөлінді:

III орын: ӨНЭҚ-19 тобының студенті Михаил Ачкасов, жетекшісі: Валерий Михайлович Дружинин;

II орын: БИ-20с  тобының студенті Мерген Жұмагелдиев, жетекшісі: Светлана Васильевна Кан;

1 орын: БИ-20с  тобының студенті Подольская Анна, жетекшісі: Светлана Васильевна Кан.

«Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар» 3 секциясының жұмысының нәтижелері бойынша:

III орын: ФӨТ- 20қ-3 тобының студенті Әсел Жимахан, жетекшісі: Магира Солтан.

II орын: АжБ-18 тобының студенті Ануар Казбеков, жетекшісі: Марина Александровна Латыпова.

I орын: АжБ-19 тобының студенті Диана Хафизова, жетекшісі: Лариса Виталиевна Чепелян.

Университеттің «Үздік жас ғалымы» байқауының қорытындысы бойынша «Металлургия» мамандығының докторанты Талғат Тоқашұлы Жүнісқалиев танылды.

Сондай-ақ, «Үздік жас ғалым» байқауына қатысқаны үшін Алғыс хаттармен марапатталды: «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының аға оқытушысы, PhD докторы, Вячеслав Александрович Кунаев; «Энергетика» кафедрасының аға оқытушысы, PhD докторы, Зухра Ануаровна Баясилова; «Энергетика» кафедрасының докторанты Тоғжан Серікқызы Кенжебаева; «Химиялық технология және экология» кафедрасының докторанты Анара Аскарбаевна Рахметова және «Металлургия және материалтану» кафедрасының докторанты Гаухар Сәрсенғалиқызы Ерекеева.

«Үздік ғылыми-инновациялық идея» байқауының қорытындылары бойынша мыналар марапатталды:

ІІІ орын: ЭБ-19ғп тобының магистранты Елена Владимировна Кан;

ІІ орын: ӨТЖ-19 тобының студенті, Виктор Сергеевич Кузьмин;

1 орын: ЭЭ-20ғп тобының магистранты, Айдын Муратқызы Есимханова.

Алғыс хаттармен атап өтілді: ӨАҚ-19 тобының студенті Анастасия Юрьевна Бричковскаядағы, МҚӨТ-17қ-2 тобының студенті Анель Жазылбекқызы Жұмабекова және БИ-20қ-1 тобының студенті Ұлжан Ерболқызы Косаева.

Жалпы, конференция және өткен іс-шаралар факультеттер студенттері, магистранттары мен докторанттарының ғылыми зерттеулерге деген қызығушылығы жоғары және жан-жақты сипатқа ие екендігін көрсетті, факультет оқытушыларының ғылыми жетістіктері біздің университетте ғана емес, сонымен қатар республикада, сондай-ақ басқа аймақтар мен елдерде де белгілі.

Барлық жеңімпаздарды құттықтаймыз! Баршаңызға сәттілік пен жаңа жарқын жеңістер тілейміз!

Просмотров: 1  329
30.04.2021, 19:50:07, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар