ҚарИУ «Парасат жолы» орталығы ашылды

[Дата публикации: 12.04.2021, 13:32:52, жариялауды: Әкімшілік]

Бүгін, 2021 жылы 12 сәуірде Қарағанды индустриялық университетінің ғылыми кітапханасының оқу залында «Парасат жолы» орталығы салтанатты түрде ашылды.

«Парасат жолы» – бұл парасаттылық, адалдық, әділеттілік қағидаларын қалыптастыруға, сондай-ақ ұлттық мәдениет пен руханият құндылықтарын насихаттауға бағытталған тағы бір жоба. Бұл жобаның бастамашысы – Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі мен Мәдениет және спорт министрлігі.

Іс-шараға Этика және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкіл – ҚарИУ Стратегиялық даму жөніндегі проректоры Г.А. Сивякова, ғылыми кітапхана меңгерушісі С.А. Носкова, кітапханашы Т.В. Шамаева, «ҚТ,ӘГПжДТ» кафедрасының меңгерушісі М.С.Солтан және университеттің күндізгі оқу  бөлімінің студенттері қатысты.

Кездесу барысындан С.А.Носкова және Г.А. Сивякова барлық қатысушыларды университеттің ғылыми кітапханасында жаңа орталықтың ашылуымен құттықтады. Іс-шара барысында спикерлер осы жобаның маңыздылығын түсіндіріп, орталықтың ашылуы Қазақстан Республикасы мен университетіміздің игілігі үшін жақсы идеялар мен бастамалар үшін тартымды нүктеге айналады деген үлкен үміттерін білдірді.

Кафедра меңгерушісі Магира Солтан өзінің кіріспе дәрісінде «Парасат жолы» жобасының қызметі, паарсаттылық идеологиясын насихаттаудың маңыздылығы, азаматтық қоғамдағы сыбайлас жемқорлықтың алдын алу, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру, елдің барлық азаматтары арасында адалдық пен адалдық қағидаттарын нығайту екендігін атап өтті.

Кездесуді ұйымдастырушылар мұндай іс-шаралар сыбайлас жемқорлыққа қарсы азаматтық бастамалар алаңы, жастардың белгілі ақындармен, жазушылармен, ғалымдармен, мемлекет және қоғам қайраткерлерімен кездесетін орынға айналады деген үміттерін білдірді.

Өзара түсіністік, құрмет пен сенім – «Парасат жолы» жобасы жүзеге асырылатын үш тірек.

12.04.2021, 13:32:52, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар