Университеттер мен «Арселор Миттал Теміртау» АҚ арасындағы ынтымақтастық жоғары білікті мамандарды даярлау саласындағы маңызды фактор

[Дата публикации: 21.04.2021, 17:28:25, жариялауды: Әкімшілік]

Бүгін «АрселорМиттал Теміртау» АҚ Бас директоры Биджу Найрдың қатысуымен біздің университет және Қарағанды техникалық университетінің базасында жоғары білікті мамандарды даярлау саласындағы ынтымақтастықты одан әрі дамыту мәселелерін талқылауға арналған онлайн – кеңесу өткізілді. Кеңесуде жоғары оқу орындарында студенттерді оқыту процесіне өндірістік кәсіпорындардың белсенді қатысуы міндетті шарт екендігі баса айтылды, өйткені іргелі академиялық дайындық процесі түлекті өзінің болашақ қызметінің нақты жағдайына бейімдей отырып, практикалық білім мен дағдылармен толықтырылады .

Пікір алмасу жемісті өтті, оның нәтижелері бойынша серіктестік қатынастарды одан әрі дамытудың негізгі бағыттары айқындалды. Компанияны жаңа формациядағы заманауи кадрлармен қамтамасыз ететін стратегияларды әзірлеу мен жүзеге асыруды үйлестіретін бірлескен жұмыс тобын құру туралы шешім қабылданды, университеттер оқу процесінің мазмұнын түбегейлі жаңартады және түлектерді қажетті біліктілікке бейімдеу, бұл олардың белгілі бір кәсіби ортадағы іс-әрекетке бейімделуіне және бәсекеге қабілетті болуына мүмкіндік береді.

Университеттер кадрларды даярлау бойынша ғана емес, сонымен қатар, облыстың тау-кен металлургиялық кешенінің проблемалары бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер мен тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар саласында да ынтымақтастықты кеңейту туралы ұсыныс жасады.

21.04.2021, 17:28:25, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар