Машиналар мен жабдықтарды зерттеу міндеттеріндегі инженерлік талдаудың компьютерлік технологиялары ” ғылыми семинары»

[Дата публикации: 08.04.2021, 17:36:15, жариялауды: Әкімшілік]

2021 жылдың 08 сәуірінде “Қарағанды индустриялық университеті” КЕАҚ ғылым айы аясында “машиналар мен жабдықтарды зерттеу міндеттеріндегі инженерлік талдаудың компьютерлік технологиялары”тақырыбында ғылыми семинар өткізілді. Ғылыми семинар барысында ғылыми зерттеулерде компьютерлік инженерлік талдаудың заманауи бағдарламалық құралдарын қолданудың маңыздылығы атап өтілді және “технологиялық машиналар және көлік”кафедрасының оқытушылары, магистранттары және студенттері орындаған түрлі машиналар мен жабдықтардың жұмыс процестері мен конструкцияларын зерттеу саласындағы ғылыми міндеттерді шешу мысалдары ұсынылды. Кафедра меңгерушісі. кафедра, т.ғ. к. Ноғаев К. А., 2-ші курс магистранты Батырбек А., 2-ші курс студенті Кузьмин В. С. cae жүйелерін қолдана отырып, компьютерлік модельдеу барысында алынған жетек түйінінің іргетаспен тығыз байланысын, ұсақтағыш материал мен щек үгіткішінің жұмыс органының күштік өзара әрекеттесуін (ҚҚС) және т. б. қоспағанда, тізбекті конвейердің тартқыш органына динамикалық әсерді зерттеу нәтижелерін берді. Autodesk Inventor көмегімен компьютерлік инженерлік талдауды жүзеге асыру әдісі сауатты құрылған компьютерлік модельдің қымбат физикалық модельдерін толықтыру арқылы зерттеу шығындарын азайтуға мүмкіндік беретіні атап өтілді. Семинар жұмысына университеттің ПОҚ, студенттер, магистранттар, докторанттар, сондай-ақ Торайғыров атындағы Павлодар университетінің, Қазақ аграрлық-техникалық университетінің және т. б. өкілдері қатысты.

08.04.2021, 17:36:15, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар