Конференцияға ҚХА кафедрасының меңгерушісі КарИУ қатысты.

[Дата публикации: 09.02.2021, 11:14:34, жариялауды: Әкімшілік]

Торайғыров университетінде (Павлодар қ.) “Шаңырақ” ҚХА кафедралары қауымдастығының ғылыми-әдістемелік және білім беру қызметін дамыту шеңберінде “ғылыми әзірлемелерді коммерцияландыру және ҚХА және қауымдастық кафедраларының гранттық ғылыми-қолданбалы жобаларды іске асыруға қатысуы”тақырыбында халықаралық қатысумен республикалық онлайн-вебинар өтті. Конференцияны Қазақстан халқы Ассамблеясының “Шаңырақ” кафедралар қауымдастығы мен Торайғыров университеті ұйымдастырды. Қарағанды индустриалды университетінің ҚХА кафедрасының меңгерушісі Жанабергенова Динара Кенесовна аталған іс-шараға белсенді қатысты.

Вебинарды университеттің ҚХА кафедрасының меңгерушісі Торайғыров, тарих ғылымдарының докторы, профессор Сәуле Мамытова және ЕҰУ ҚХА кафедрасының меңгерушісі жүргізді. Л. Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті, “Шаңырақ “Қазақстан халқы ассамблеясы кафедралары қауымдастығының төрағасы, саяси ғылымдарының докторы, ХАА академигі Наталья Калашникова. Вебинар осы университеттің ғылыми базасында өтті, онда этносаясат, медиация және этноволонтеризм саласындағы мәселелер қаралды. Сондай-ақ, гуманитарлық ғылымдар саласындағы коммерцияландыру тәжірибесі талқыланды.

Ғылыми-әдістемелік онлайн-вебинар жұмысына түрлі қалалардан 100-ден астам жоғары оқу орындарының қызметкерлері, шақырылған шетелдік сарапшылар мен республиканың зерттеу институттары мен орталықтарының басшылары, сондай-ақ жас ғалымдар қатысты. Бұдан әрі Болгариядан келген әріптестер Ғылыми-білім беру контексінде еуразияшылдық тақырыбын дамыту және экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен (ЭЫДҰ) ынтымақтастықты жалғастыру ұсынылды.

КарИУ баспасөз қызметі

09.02.2021, 11:14:34, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар